Yeni Fitbit saatlerini beklerken Galaxy akıllı saat gönderileri dünya çapında ikinci sırada yer alıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Akıllı saat pazar payı için en son trendler, yıllık akıllı saat satışlarında %13’lük bir artışla 2022’nin ilk çeyreği için yayınlandı.
  • Samsung, bir önceki yıla göre %16 artışla ikinci sıradaki yerini korudu.
  • Xiaomi ilk kez ilk 4’e yükselerek her çeyrekte rekorlar kırmaya devam ediyor.
  • Yeni Sense veya Versa akıllı saatlerini beklerken Fitbir birkaç çeyrekte düşmeye devam etti.

Counterpoint Research’ün en son pazar payı rakamlarına göre akıllı saat satışları artmaya devam ediyor. Ancak bu büyüme, 2022’nin ilk çeyreğinde Fitbit’in dalgalanması ve Galaxy akıllı saatlerin Apple’ın yanı sıra diğer OEM’lerin çoğuna göre liderliğini sürdürmesi nedeniyle daha yavaş ilerliyor.

Counterpoint’in en son raporu, akıllı saat pazarının, giyilebilir cihazların giderek daha popüler hale gelmesiyle, 4. çeyrekteki rekor seviyeye ulaşmamasına rağmen, bir bütün olarak yıldan yıla %13 büyüdüğünü gösteriyor. Tabii ki başı çeken Apple, biraz büyüyerek %36’ya ulaştı. Bunu %10’luk payla Samsung ve %7,2’lik payla Huawei takip ediyor.

Counterpoint Research akıllı saat pazar payı 2022 1. Çeyrek

(İmaj kredisi: Counterpoint Araştırması)

Samsung, sevkiyatlarda yıllık bazda %46 büyüme sergileyen Galaxy Watch 4’ün piyasaya sürülmesinin ardından 2022’nin üçüncü çeyreğinden bu yana ikinci sıradaki yerini korumayı başardı. Bu aynı zamanda Wear OS’nin pazar payını da artırdı ve şüphesiz bu yıl daha sonra piyasaya sürülecek yeni cihazlar ve güncellemelerle desteklenecek. Ancak Xiaomi, ilk kez ilk 4’e girerek ve “her çeyrekte sevkiyat rekorunu kırarak” Samsung’u geçmekle tehdit edebilir.