Yeni Chrome Web Mağazası rozetleri, en iyi tarayıcı uzantılarını bulmanıza yardımcı olacak


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Chrome Web Mağazası’nda iki yeni rozet başlatıyor.
  • Öne Çıkanlar rozeti, Google’ın en iyi uygulamalarını izleyen yüksek kaliteli uzantıları vurgulayacaktır.
  • Yerleşik Yayıncı rozeti, kimliklerini doğrulamış ve ihlal kaydı olmayan geliştiricilere verilir.

Google, Chrome Web Mağazası için yeni rozetler sunarak Chrome kullanıcılarının en iyi tarayıcı uzantılarını bulmalarına yardımcı olma çabalarını artırıyor. Bugünden itibaren, mağazayı ziyaret eden kullanıcılar seçili uzantılarda iki yeni rozet görmeye başlayacak: Öne Çıkan rozeti ve Yerleşik Yayıncı rozeti.

Yeni Öne Çıkanlar rozeti, Google’ın “en iyi teknik uygulamalarını” izleyen ve şirketin tasarım ve kullanıcı deneyimi standartlarını karşılayan uzantılarda görünecek. Bu, kullanıcı gizlilik yönergelerine bağlı kalmayı ve uzantının yüksek kaliteli resimler ve açıklamalarla ne yaptığını açıkça açıklayan bir açılış sayfasını içerir.

Chrome Web Mağazasında Öne Çıkanlar rozeti

(İmaj kredisi: Google)

Yerleşik Yayıncı rozeti, doğrulanmış geliştiriciler tarafından yapılan uzantılarda görünür. Bu geliştiriciler aynı zamanda “Google hizmetlerinde tutarlı bir olumlu geçmişe sahiptir” ve şirketin Geliştirici Programı Politikasına uygundur.

Chrome Web Mağazası Kuruldu Yayıncı rozeti

(İmaj kredisi: Google)

Google, Chrome Ekibinin Öne Çıkan rozeti için uygun olduklarından emin olmak için uzantıları manuel olarak kontrol ettiğini söylüyor. Evden çalışmaya yönelik en iyi Chrome uzantılarımıza üstünkörü bir bakış, seçimlerimizin birçoğunun halihazırda rozetlerden birine veya her ikisine birden sahip olduğunu ve üretkenliğinizi korumanın harika yollarını sunduğunu gösterir. Google, kaliteyi sağlamak için geliştiricilerin bu rozetler için ödeme yapamayacağını da belirtiyor. Bununla birlikte, geliştiriciler, Özellikler rozetini potansiyel olarak almak için uzantılarının incelenmesini talep edebilir.