Yeni Apple Watch Sahipleri için yapılacak en iyi 8 şey


Apple Watch, ister iPhone’unuza gelen bildirimleri takip etmeye yarayan bir araç, ister sağlık ve zindelik ile ilgili etkinliklerinizin zirvesinde kalmanıza olanak tanıyan bir sağlıklı yaşam cihazı olsun, sayısız nedenden dolayı popüler bir aksesuardır. Giyilebilir cihazların sunduğu sayısız fayda vardır ve sonunda kendinize bir tane satın almak için tetiği çektiyseniz, aksesuarın bazı iç işleyişini anlamanıza yardımcı olacak bir rehber arayışında olmanız kaçınılmazdır. Pekala, Pocketnow’daki bu kılavuz tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bu kılavuz, bir Apple Watch’a sahip olmakla ilgili bazı öneriler ve anlayış sağlarken, temiz Apple Watch hileleri arıyorsanız, Sanuj Bhatia’nın daha az bilinen bazı yazılım özelliklerini kapsayan makalesini okuyun.

 • Geceyarısı Apple Watch Series 7

  Apple Watch Serisi 7

  Apple Watch Series 7, WR50 su direncine ek olarak daha ince çerçeveler, yeni hızlı şarj özelliği ve yeni IP6X derecesi ile toza karşı ek koruma ile yenilenmiş bir tasarıma sahiptir.

 • Altın Apple Watch SE

  Apple Watch SE

  Apple Watch SE, Cupertino merkezli şirketin en yeni uygun fiyatlı akıllı saatidir. iPhone’unuz için kondisyonunuzu takip etmenize, çağrıları yanıtlamanıza ve yapmanıza, kalp atış hızınızı izlemenize ve çok daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak güvenilir bir yol arkadaşı arıyorsanız, Apple Watch SE düşünmeniz gerekenlerden biri.


Uygulama Görünümünü Ayarla

ızgara uygulaması görünümünü gösteren bir bilekte Apple Watch 7

Kaynak: Pocketnow için Aryan Suren

Apple Watch ve onun kabarcık/ızgara görünümü, Apple’ın neredeyse tüm pazarlama materyallerinde görmüş olabileceğiniz bir şeydir. Ancak normalden daha küçük bir ekranda, ihtiyacınız olan uygulamayı bulmak için çeşitli baloncuklar arasında gezinmek karmaşık olabilir. Neyse ki Apple, WatchOS’ta iPhone’unuzdaki Watch Uygulaması aracılığıyla etkinleştirebileceğiniz bir Liste Görünümü oluşturdu.

Watch Uygulamasını açtıktan sonra, aşağıda listelenen adımları izleyin.

Apple Watch Uygulama Düzenleme Menüsü

Kaynak: Pocketnow

 • Üzerine dokunun Uygulama Görünümü.
 • Seçmek Izgara Görünümü veya Liste görünümü.

Sırasında Izgara Görünümü estetik açıdan hoştur, Liste görünümü indirilen tüm uygulamaları alfabetik sırayla görüntüler, bulmayı umduğunuz uygulamanın adını biliyorsanız gezinmesi daha kolaydır.

Not: Uygulama adlarının iPhone ve Apple Watch arasında paylaşıldığını unutmayın.

seçtiyseniz Izgara Görünümübaşlıklı bir düğme olduğunu fark edeceksiniz. Ayarlama (Sarı ile işaretlenmiştir). Buna tıklamak sizi simgeler ızgarasını beğeninize göre özelleştirebileceğiniz bir ekrana götürecektir; bu, iPhone’unuzdaki basit sürükle ve bırak hareketleriyle yapılır.

Bildirimleri Yapılandır

Sonunda bir Apple Watch’a sahip olacağınız için heyecanlıysanız, muhtemelen kurulum sürecinden geçmişsinizdir ve size bildirimleri soracağı yolu yapılandırmamışsınızdır.

Sana söyleyeyim; Apple Watch’unuz (ve harika dokunsal motoru) sürekli olarak elinizde vızıldadığında oldukça can sıkıcı olabilir. Bu nedenle, Watch uygulamasındaki Bildirimlere atlamanızı ve bir mesaj veya e-posta aldığınızda hangi uygulamaların size istem gönderebileceğini seçmenizi öneririz.

Apple Watch uygulamasını açın ve aşağıda listelenen adımları izleyin.

Apple Watch Bildirimlerini yapılandırma adımları

Kaynak: Pocketnow

 • Bildirimler üzerine dokunun.
 • aşağı kaydır iPhone Uyarılarını Yansıtın.
 • Bildirim almak istemediğiniz uygulamaları kapatın.

Apple Watch’unuzu kalibre edin

Ekranda açık havada yürüyüş egzersizi ile çimlere yerleştirilmiş elma saati

Kaynak: Pocketnow için Aryan Suren

Bu listede bir sonraki adım Apple Watch’unuzu kalibre etmektir. Giyilebilir cihaz özünde bir fitness takipçisidir ve ondan en doğru verileri almak çok önemlidir. Apple Watch’unuzu kalibre etmek için oldukça sağlam bir süreç var ve düz bir zemin alanı bulmanız gerekecek.

Kalibrasyon işlemine başlamak için iPhone’unuzu alın ve Konum Servisleri etkinleştirilir ve Hareket Kalibrasyonu ve Mesafe ayar açık Sistem servisleri.

iPhone’daki Adımlar

Apple Watch Kalibrasyon Adımları

Kaynak: Pocketnow

Ayarlar Uygulamasını açın ve aşağıda listelenen adımları izleyin.

 • Musluk Mahremiyet.
 • Konum Servisleri.
 • Aynı ekranın en altına gidin ve üzerine dokunun. Sistem servisleri.
 • bulun Hareket Kalibrasyonu ve Mesafe ve etkinleştirin.

Bu ayarlar etkinleştirildikten sonra, Apple Watch’ınıza gidin ve yaklaşık 20 dakika boyunca Açık Hava Yürüyüşü veya Açık Hava Koşusu gerçekleştirin.

Apple ayrıca doğruluğu artırmak için 20 dakikalık oturumların farklı hızlarda yürütülmesini önerir. Apple, bu adımların kalori, mesafe, hareket ve egzersiz ölçümlerini iyileştirebileceğini söylüyor.

Saat Yüzlerinizi Sıralayın

Apple Watch'ta bulunan güneş kadranlı saat kadranını gösteren bir resim

Kaynak: Pocketnow için Aryan Suren

Apple Watch’unuzu kurduğunuzda, halihazırda kullanıma hazır çeşitli yüzlere sahiptir, ancak giyilebilir cihazın hayati bir yönü, onu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmesidir. Siz daha fazla uygulama yükledikçe ve Apple Watch’un kullanım durumlarını en üst düzeye çıkarmaya çalıştıkça giyilebilir cihazdaki komplikasyonlar ortaya çıkacaktır.

Ancak genel olarak bakıldığında, saat yüzlerinin kalabalıklaşmasından kaçınmak veya düzenli bir yapıya sahip olmak, giyilebilirliğinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamada kilit rol oynayacaktır.

Not: Apple Watch’ta saat yüzleri ekleyebilir ve hatta sıralarını özelleştirebilseniz de, yaptığınız değişiklikleri daha iyi anlamak için iPhone’unuzdaki Watch Uygulamasını kullanmanızı öneririz.

İzleme Uygulamasını açtıktan sonra, aşağıda listelenen adımları izleyin:

iPhone'da Apple Watch için saat yüzlerini yönetme adımları

Kaynak: Pocketnow

 • Altında Yüzlerim alt bölümünde, o anda Apple Watch’unuzda bulunan her bir saat yüzünü görün.
 • Üzerine dokunun Düzenlemek yüzlerinizin liste görünümünü getirmek için.
 • Kırmızı eksi sembolüne dokunarak veya sağ taraftaki üç çubuğa uzun basarak yüzleri yeniden düzenleyerek yüzleri kaldırabilirsiniz.

Bana Apple Watch’taki en iyi saatleri sorarsanız, bayılırım. Infograph Modüler. Özelleştirilebilir beş komplikasyon ve altıncı gün ve tarih şeklinde kullanılabilmesi nedeniyle kullanmayı tercih ediyorum.

Pil Ömrünü İzlemeyin (ilk birkaç gün için)

apple watch ve pil uygulamasının kullanım istatistiklerini gösteren bir görüntüsü

Kaynak: Pocketnow için Aryan Suren

Apple Watch için incelemeler gördüyseniz, kendisini şarj cihazında bulması gerekene kadar yaklaşık 18 ila 24 saat kullanım sunduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Apple Watch’unuzu yeni kurduğunuzu varsayalım. Bu durumda, giyilebilir cihaz kullanımın ilk birkaç gününde veri dizini oluşturduğundan ve muhtemelen kullanım düzeninizi analiz ettiğinden, şarj yüzdesinin üzerine gelmemenizi öneririz.

İlk birkaç günden sonra pil ömrünün iyileştiğini görmeniz olasıdır. Bunu, ilk aldığımda nadiren bir gün geçiren Series 7’mde fark ettim; bir hafta sonra saat, şarj döngüleri arasında 24 saatten fazla dayandı. Bu modeli Series 6’mda da fark ettim.

Apple Watch kurulum sırasında böyle bir istem sağlamasa da, yepyeni Galaxy Watch 4’ün cihazı şarj etme arasında ne kadar süre gidebileceğimi tahmin etmek için kullanım alışkanlıklarımı analiz ettiğini fark ettim. Ve Apple Watch’un da aynısını yaptığını varsaymak yanlış olmaz.

Uyku Programını Ayarla

iphone'da uyku takibini gösteren bir resim

Kaynak: Pocketnow için Aryan Suren

Apple Watch kısa süre önce Uyku Takibi özelliğini bir özellik olarak sunsa da, Apple’ın uygulaması en iyisi değil. Uykunuzu izlemek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmayı araştırabilirsiniz, ancak Apple’ın sürümüne bağlı kalmak istiyorsanız, Apple Health’te bir Uyku Takvimi ayarlamanız gerekir.

Uyku Programını ayarlamak için Sağlık Uygulamasını açın ve aşağıda listelenen adımları izleyin.

iPhone'da uyku programını ayarlama adımlarını gösteren bir resim

Kaynak: Pocketnow

 • Üzerine dokunun Araştırve aşağı kaydırın Uyumak.
 • Burada, altında Programınızüzerine dokunun Uyku programı.
 • Etkinleştir Uyku programı ve kur yatma vakti Ve Uyanmak zamanlar.

Ardından, Apple Watch uygulamasını açın ve ayarlarını onaylayın.

Watch uygulamasındaki uyku ayarları ekranının görünümü

Kaynak: Pocketnow

Bu, Apple Watch’unuzu kurulum pencerenizde uykunuzu kaydetmeye hazır hale getirmelidir.

Apple’ın uykuyu izlemek için sağlam bir birinci taraf sistemine sahip olmaması ve Apple Watch’ın gün ortasında herhangi bir tuhaf şekerleme kaydedememesi utanç verici. Şu anda bir Galaxy Watch 4’ü test ediyorum ve Samsung Health entegrasyonuyla uyku verilerini sağlamada harika bir iş çıkarıyor.

Dock’u Özelleştir

sık kullanılanlar görünümünde görünen uygulama karuselini gösteren bir resim

Kaynak: Pocketnow için Aryan Suren

Apple Watch’unuzla yapılacak bir sonraki şey, sık kullanacağınız uygulamalara hızlı erişim sağlamak için yuvasını özelleştirmek olacaktır. Yan düğmeye tek bir dokunuşla Dock’a erişilebilir hale getirilebilir ve burada gösterilen uygulamaların listesi, Apple Watch’ta oluşturduğunuz favoriler olacaktır.

Sık Kullanılanları ayarlamak için aşağıda listelenen adımları izleyin.

Apple Watch'ta yuvanın nasıl kurulacağına ilişkin adımlar

Kaynak: Pocketnow

 • İzle uygulamasını açın ve üzerine dokunun. Rıhtım.
 • Seçmek Favoriler.
 • Şimdi, üzerine dokunun Düzenlemekkullanmayacağınız uygulamaları kaldırın ve hızlı bir şekilde erişmek istediklerinizi bulmak için aşağı kaydırın.

Not: Bir Yan Düğmeye basma, Son Uygulamaları veya Sık Kullanılanları gösterecek şekilde yapılandırılabilir; bu ayar Saatinizde veya iPhone’unuzda değiştirilebilir.

Son olarak, Apple Watch’unuz için satın almayı düşünmeniz gereken bazı aksesuarlara geçiyoruz.

Kendinizi açık hava etkinliklerine katılırken bulursanız, sağlam bir kılıf (hatta ince bir kılıf) cihazınızı korumada uzun bir yol kat edebilir. SUPCASE ve Spigen’den gelen seçenekler genellikle en popüler ve dikkate alınmaya değer olanlardır.

 • SUPCASE Unicorn Beetle Pro Apple Watch 7 Kılıfı

  SUPCASE Unicorn Beetle Pro

  SUPCASE’in Unicorn Beetle Pro’su, Apple Watch’unuzu korurken tüm düğmelerine ve özelliklerine sınırsız erişime sahip olmanızı sağlayacak sağlam bir tasarıma sahiptir. Dahili saat kayışı da sağlam bir tasarıma sahiptir ve maceralarınız sırasında giyilebilir cihazın yerinde kalmasını sağlar.

 • Caseology Nero Apple Watch 7 Kılıfı

  Caseology Nero

  Apple Watch için Caseology Nero, kolaylıkla takılan, üzerinize tam oturan ve düşük profilli görünümünü koruyan minimalist bir TPU Kılıfıdır. Tek parça kapak, şarj geri yükleme ve Digital Crown gibi önemli alanlara erişimi etkilemeden her yüzeyi korumak isteyen kullanıcılar için idealdir.

 • SPIGEN Rugged Armor Pro Apple Watch 7 Kılıfı

  Spigen Rugged Armor Pro Apple Watch Kılıfı

  Spigen Rugged Armor Pro, saat kasasını ve kordonu tek bir ünitede birleştirerek geziler ve diğer maceralar için uygun bir aksesuar haline getirir. Sportif ama sağlam bir görünüm için karbon fiber vurgulu mat bir yüzeye sahiptir ve yükseltilmiş çerçeveleri, akıllı saatinizin ekranının düşmelere ve bunun sonucunda meydana gelen çarpışmalara karşı korunmasını sağlar.

Ayrıca, giyilebilir cihazınızın biraz doldurulması gerekiyorsa, arabanızda veya belki de ofisinizde fazladan bir Apple Watch şarj kablosu bulundurmanızı öneririz.

 • USB C uçlu Apple Watch Şarj Cihazı

  Apple Watch Manyetik Şarj Kablosu

 • Satechi USB C Manyetik Bağlantı İstasyonu

  Satechi USB-C Manyetik Şarj Yuvası

  Satechi USB-C Manyetik Şarj Yuvası, sıkıştığınızda büyük kolaylık sağlayan küçük bir aksesuardır.

 • Satechi Quatro Güç Bankası

  Satechi Dörtlü

  Satechi Quatro, hareket halindeyken birden fazla cihazı yönetmek için mükemmel olan 10000 mAh hücreye sahiptir.

Ekran koruyucular çok önemlidir; Dünya ile cam kaplı giyilebilir cihazınız arasında ek bir katmanın güvenliğine sahip olmak istiyorsanız, Apple Watch için satın almayı düşünebileceğiniz birkaç güvenilir ekran koruyucu vardır.