Yeni Apple iPad modelleri daha az Pro olabilir


Bu haftanın başlarında, görüntü analisti Ross Genç açıklığa kavuşmuş Apple’ın devasa 14.1 inç ekrana sahip yeni bir iPad modeli üzerinde çalıştığı bildirildi. 14 inç iPad’e ek olarak, bazı raporlar ayrıca Apple’ın yakında temel iPad’i yeni dahili bileşenler ve biraz daha büyük bir ekranla güncelleyeceğini ortaya koydu. Artık yaklaşan iPad modelleri hakkında beklediğimiz Pro sınıfı cihazlar olmayabileceklerini gösteren bazı yeni bilgilere sahibiz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

14 inç iPad modeliyle yola çıkarak, Genç daha önce 14 inçlik iPad modelinin, ekran boyutu göz önüne alındığında Pro serisinin bir parçası olacağı tahmin ediliyordu. Mini bir LED ekranla geleceğini ve 120Hz yenileme hızına kadar destekleyeceğini bildirdi. Bununla birlikte, o zamandan beri, 14 inç iPad’in Pro’nun değil standart iPad serisinin bir parçası olacağını söyleyerek tahminini revize etti – yine de taşıyacağı adla ilgili kafa karışıklığı var. Mini bir LED ekrana sahip olmayacak ve ProMotion (120Hz yenileme hızı) ekran desteği ile gelmeyecek.

GençSüper Takipçilerine attığı bir tweet’te 14 inçlik iPad’in olmayacağını söyledi. sonuçta mini LED’ler. Bunun yerine, yaklaşan iPad, iPad Air ve iPad mini’de görülen normal LED kenar aydınlatmasına sahip olacak. Bununla birlikte, bu biraz kafa karıştırıcı geliyor – uzman kullanıcılar en büyük ekranı ve tüm üst düzey özellikleri arıyor olmaz mıydı?

14 inçlik bir iPad için hedef pazar (çoğunlukla) devasa tuvalden yararlanmak isteyen yaratıcılar olacaktır. Bu alıcılar ayrıca M1 12,9 inç iPad Pro’ya bakıyor olacak. Ancak mini LED ve ProMotion’ın olmaması, bu özelliklerin her ikisi de 12,9 inç Pro modelinde mevcut olduğundan insanları uzaklaştırabilir. Ayrıca Apple, 12.9 inç iPad Pro’yu duyururken, içerik oluşturucuların en geniş tuvale ve doğru renklere sahip ekrana sahip olmasını istediği için iPad’e mini LED eklediğini söyledi. Öyleyse şirket neden 14 inçlik iPad’in daha büyük ekranının Liquid Retina XDR’ye sahip olmamasını istesin?

Görünüşe göre büyük iPad’de mini LED’lerin hariç tutulması zorunlu bir karar olabilir ve tedarik zinciri sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Mini LED ekranlı tüm ürünlerde sevkiyat gecikmeleri yaşanıyor. Başka bir (devasa) iPad eklemek, durumu yalnızca karmaşık hale getirir.

iPad mini 2021

Kaynak: Pocketnow videosu

Öte yandan yaklaşmakta olan giriş seviyesi iPad’in de bazı özellikler kazanacağı söyleniyor ancak yine de onu Pro sınıfı bir cihaz yapmak için yeterli değil. gelen rapora göre 9to5MacYaklaşan 10. nesil iPad, iPhone 12 serisinde kullanılan çipin aynısı olan A14 Bionic çipe sahip olacak ve bu da 5G ağları için destek sağlayacak. Ek olarak, ilk kez USB-C bağlantısı da kazanacak.

Rapor ayrıca, cihazın mevcut ekrandaki 10,2 inç yerine biraz daha büyük 10,5 inçlik bir ekranla gönderileceğini iddia ediyor. Gövdenin yeniden tasarlanmasıyla ilgili bir bilgi yok, ancak iPad’in yeni bir ekran ve bağlantı noktasıyla gönderileceği söylendiği için tasarım değişikliği olup olmadığını görmek beni gerçekten şaşırttı. Bağlantı noktasından bahsetmişken, iPad’deki USB-C bağlantı noktası, aygıtı yepyeni bir dünyaya açacak.

ipad-9. nesil-sızıntı özellikli

Kullanıcılar, daha yüksek aktarım hızlarının keyfini çıkarabilecek ve bağlantı noktası, kullanıcıların cihaza daha geniş bir çevre birimi yelpazesi bağlamasına bile izin verecektir. A14 Bionic’in yanı sıra 5G’nin eklenmesi, cihazın performansını oldukça artıracak. USB-C ve daha hızlı A14 Bionic çip gibi yükseltmeler ileriye doğru bir adım gibi görünse de, giriş seviyesi iPad, özellikle iPadOS 16 güncellemesinden sonra birçok kullanıcının satın almak isteyeceği cihaz olmayacak.

Apple, Stage Manager adlı yepyeni çoklu görev yöntemi de dahil olmak üzere bir dizi önemli özellik içeren iPadOS 16 güncellemesini duyurdu. Ancak Apple’a göre Stage Manager özelliğini desteklemek için temel gereksinim Apple M1 çipidir. Şirket, Stage Manager’ın gerektirdiği performansı yalnızca M serisi çipin sağlayabileceğini ve bu nedenle özelliğin A serisi çiplere sahip iPad’lerde desteklenmediğini söylüyor.

A14 Bionic yonga setinin 10. Nesil iPad’e dahil edilmesi, özelliğin giriş seviyesi iPad’de desteklenmeyeceği anlamına gelir. Bu, birçok kullanıcıyı geri çevirebilir. Apple, iPad’i iPadOS 16 ile kullanmanın yeni bir yolunu yaratıyor ve yeni bir iPad satın almak isteyen bir müşteriyseniz ve iPad’inizin en son (ve havalı) yeni özelliği desteklemediğini öğrenirseniz, kazanacaksınız. alıcıları uzaklaştırmaz mı? Stage Manager özelliğini desteklemeyen bir iPad satın almak ister miydiniz? Veya mini LED ve ProMotion ekranı olmayan 14 inçlik bir iPad? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

  • Apple 12,9 inç iPad Pro ürün kutusu resmi

    Apple iPad Pro 12,9 inç (2021)

    iPad Pro 12,9 inç, içinizdeki yaratıcı için en iyi özelliklere sahiptir. Apple Pencil desteği, ProMotion 120Hz ekran, tüm görevlerinizi yürütmek için M1 çip, dörtlü hoparlör, profesyonel düzeyde kamera kurulumu, her şey burada. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak iPad Pro’daki en iyi fırsatı kontrol edin.

  • PBI iPad Air 5. Nesil

    Apple iPad Air (Son Model)

    5. nesil iPad Air, içinde daha fazla performans ve verimlilik sağlayan daha güçlü bir M1 çip ile birlikte gelir. Tasarım değişmeden kalsa da Apple Pencil’ı destekler, bir M1 çip ile birlikte gelir ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan güçlü bir cihaz olduğunu kanıtlar.