Yeni Android Auto Coolwalk yeniden tasarımı sonunda genel beta sürümüne giriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, bu yılın başlarında Android Auto için büyük bir yeniden tasarım duyurdu.
  • Güncellemenin başlangıçta yaz aylarında başlaması bekleniyordu.
  • Google, güncellenmiş kullanıcı arayüzünü kullanıcıların denemesi için Play Store’da herkese açık bir beta olarak yayınlıyor.
  • Beta, yeniden tasarımın ilk duyurulmasından bu yana birkaç yeni değişiklik içeriyor.

Bu yılın başlarında Google, Android Auto için büyük bir yeniden tasarım hazırladığını açıkladı. Coolwalk tasarımının yaz boyunca ulaşmasını beklerken, sonunda gösterilmedi ve tüketicilere gerçekten ne zaman (veya ulaşıp ulaşmayacağını) merak etmemize neden oldu. Google, yeni kullanıcı arayüzünün herkese açık bir beta sürümünü başlattığından ve beraberinde birkaç yeni özellik ve değişiklik getirdiğinden, bekleyiş nihayet sona erdi.

Bir hatırlatma olarak, Google I/O 2022’de Android Auto’ya çeşitli ekran boyutlarına daha iyi uyum sağlayan dinamik bir bölünmüş ekran kullanıcı arayüzü getiren Coolwalk tanıtıldı. Buradaki fikir, temel uygulamalara ve özelliklere yalnızca bir dokunuşla daha kolay erişilebilir hale getirerek sürücülerin yola daha iyi odaklanmasını sağlamaktı.

Google’ın deneyime ince ayar yapmakla meşgul olduğu ortaya çıktı ve gecikmesinin nedeni bu gibi görünüyor. İlk testçilerden gelen geri bildirimlerin bir sonucu olarak, Google artık Coolwalk ile bekleyebileceğimiz özelliklerin ve değişikliklerin tam resmini ve ilk gösterildiğinden bu yana güncellenen bir görünüm sunmaya hazır.