Yaz tatili geldi ve çocuklar için çevrimiçi güvenliği gözden geçirme zamanı


Okulun son gününü bu hafta geçiren iki küçük çocuğun bir ebeveyni olarak, eşim ve ben onları yaz boyunca eğlendirmenin yollarını arıyoruz. Aile gezileri ve günlük kampın yanı sıra, çocuklarımız için seyahat programında muhtemelen daha fazla ekran süresi olacak. Ebeveynler sürekli olarak çocuklarını olabildiğince güvende tutmanın yollarını arıyorlar, ancak çevrimiçi güvenlik bazen bunaltıcı olabilir ve göz ardı edilebilir.

Bu hafta, çocuklarımın güvenliğiyle ilgili endişeler, ABD’deki okullarda son silahlı saldırılar ile aşırı hız kazandı; karım ve benim alabileceğimiz önlemleri tekrar gözden geçirmemize ve çocuklarımızla çok zorlu konuşmalara yol açmamıza neden oluyor. Haberler hakkında nasıl hissettikleri ve okulda işlerin nasıl olduğu hakkındaki konuşmaların yanı sıra, çevrimiçi ortamda güvende olma konusundaki konuşmaları da birbirine bağladık.

Dünya kendini yok etmeye çalışmıyorken ebeveyn olmak yeterince zor ama son zamanlarda tek düşünebildiğim şey çocuklarımı güvende tutmak.

Ebeveynlerin kullanması gereken katılım düzeyi ve koruma yöntemleri, çocuklarının yaşına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Görevi daha da göz korkutucu hale getirmek için, cihaza, kullanılan hizmete veya yazılıma ve üzerinde bulunduğu platforma bağlı olarak farklı zorluk dereceleri de olacaktır.

BuddyPhones çocuk Kulaklıkları

(İmaj kredisi: Chris Wedel/Android Central)

Çocuklar için en yaygın teknoloji parçalarından biri tabletlerdir. Çocuklar için gerçekten harika bazı Android tabletler var, ancak en iyilerinden bazıları Amazon’dan – altı yaşındaki oğlumun Amazon Fire HD 8 Kids’i varken dokuz yaşındaki oğlumun Amazon Fire HD 10 Kids Pro’su var. Bu cihazları seçmeme neden olan şey, ebeveyn kontrol yazılımı — Amazon Kids+.