yanlış fiyata doğru telefon


Amazon telefonu nihayet burada, ancak kimsenin beklediği gibi değil. Amazon Fire Phone incelememizde şirketin neyi doğru neyin yanlış yaptığını öğrenin!


Uzun süredir konuşulan, uzun zamandır beklenen “Amazon Phone” nihayet burada ve birçok yönden tam bir baş belası. Geçtiğimiz hafta testlerde size en eğlenceli özelliklerini gösterdik ve kamera yeteneklerini inceledik ve sorularınızı Pocketnow Weekly podcast’inin özel bir bölümü sırasında canlı yayına aldık. Şimdi, ilk uygulamamızdan bu yana Fire Phone hakkındaki izlenimlerimizin nasıl değiştiğini görme zamanı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Amazon

Amazon’un kendi sitesinde alıcılara yardımcı bir şekilde hatırlattığı gibi, Fire piyasadaki “Dynamic Perspective, Firefly, Mayday ve daha fazlasına” sahip tek akıllı telefondur. Satın aldığınızda size bir yıllık Amazon Prime aboneliği veren tek telefon, 33 milyon Amazon medya başlığının tümünü cihazın günlük kullanım deneyimine “sorunsuz bir şekilde entegre eden” tek telefon. Amazon’un Fire Phone’u müşterilerin benzersiz ekosistemine erişmesi için en iyi yol olarak gördüğünü belirtmeye gerek yok.

Ancak daha akıcı bir Amazon deneyimi, Fire Phone’un amiral gemisi düzeyindeki fiyatlandırmasını haklı çıkarmak için yeterli mi? Yeni bir arayüzün ve yenilikçi özelliklerin birleşimi, sınırlı kullanılabilirliği ve sınırlı uygulama ekosisteminin üstesinden gelebilir mi? Bu büyüklükteki bir metin parçasında “Ateşle oynamak” ifadesini kullanmaktan kaç kez kaçınabiliriz? Aşağıdaki cevaplar Amazon Fire Phone incelememizde!


Amazon Fire Telefon İnceleme Videosu

dizin

Yazılım

amazon fire telefon yazılımı 1

blok alıntı1

Bu özelliğe Dinamik Perspektif adı verilir ve şimdiye kadar gördüğümüz en iyi elde taşınabilir 3D efektini mümkün kılar. “Akıllı telefondaki 3D ekran” kinayesi, genellikle talihsiz sonuçlarla birkaç yılda bir yeniden ortaya çıkan bir mecaz olsa da, Amazon, uygulamasının sınıfının en iyisi olmasını sağlamak için çok zaman ve para harcadı. Dört köşe kamerası, kullanıcının yüzünü, aydınlıkta veya karanlıkta, ekrana göre sürekli olarak takip ederek, Fire Phone’a neredeyse büyülü bir görünüm kazandırmak için ekranın perspektifini sürekli olarak yeniden ayarlar. Sonuç, bazı pratik avantajları da içeren, bazen kafa karıştırıcı olsa da eğlenceli bir derinlik efektidir: ekranı eğmek, sinyal gücü/pil ömrü/üstteki durum çubuğu, menü öğelerindeki yardımcı tanımlayıcılar veya ek bilgiler gibi normalde gizli olan ayrıntıları ortaya çıkarır. bir haritadaki seçili öğeler hakkında.

Fire Phone, tüm bunlarda ivmeölçerini de unutmadı: telefon, tek elle kullanımı kolaylaştırmayı amaçlayan bir dizi hareketi yorumlayacak donanıma sahip olarak geliyor. İnce tarafı, Silk Browser ve diğer uygulamalardaki kaydırmak için eğme işlevidir: cihazın geriye veya ileriye doğru eğilmesi sayfanın yukarı veya aşağı kaymasına neden olur ve kaydırma hızı doğrudan eğim derecesiyle ilişkilidir (bu, daha önce gördüğümüz bir şey, ancak önemli fark, burada gerçekten iyi çalışıyor olmasıdır). Daha az incelikli tarafta: telefonu hızlı bir şekilde sağa veya sola kaydırmak, tüm işletim sistemi boyunca mevcut olan yan panelleri getirir. Bu hareket, toplum içinde biraz komik görünmenize neden olur ve genel olarak daha az güvenilirdir, bu nedenle neyse ki bu panellere, çerçeveden parmakla kaydırarak da erişilebilir.