Yaklaşan WhatsApp güncellemesi, en büyük sıkıntılarından birini düzeltecek


WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp’ı birden fazla akıllı telefonda kullanmasına izin verecek eşlik eden mod özelliğinin beta testini yapıyor. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.


WhatsApp, en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Milyonlarca kullanıcı platformu günlük olarak kişisel iletişim, iş ve benzeri amaçlarla kullanıyor. Popülerliğine rağmen, WhatsApp pek çok özelliği olmayan bir mesajlaşma uygulaması olmaya devam ediyor. Son güncellemeler ve özelliklerle bile, Meta’nın sahibi olduğu şirket hala Telegram ve Facebook Messenger’ı yakalıyor, ancak özellikler söz konusu olduğunda hala bu uygulamaların gerisinde kalıyor.


WhatsApp’ın en büyük sıkıntılarından biri, aynı telefon numarasına sahip hesabın birden fazla akıllı telefonda kullanılamaması. Halihazırda yeni bir cihazda telefon numaranız ile oturum açarsanız hizmet otomatik olarak ilk cihazdan çıkış yapar ve tüm verileri siler. Aynı telefon numarasına sahip hesabı aynı anda iki cihazda kullanamazsınız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
Galaxy S22 ve S22 Plus bir arada

Kaynak: Pocketnow videosu

Şirket, Çoklu Cihaz özelliğini kullanarak WhatsApp hesabınızı dört adede kadar ek cihaza bağlamanıza izin veriyor. Ancak bu özelliği kullanırken bile onu bir akıllı telefona bağlayamazsınız. Onu yalnızca WhatsApp Web hizmetine veya masaüstü uygulamalarına bağlayabilirsiniz. Şirket, aynı telefon numarasını aynı anda iki mobil cihazda kullanma yeteneği getirebilecek özelliğin işlevselliğini genişletmek için çoklu cihaz 2.0 üzerinde çalışıyor, ancak bunu henüz çalışırken görmedik.

Öte yandan, Telegram gibi uygulamalar en başından beri bu özelliği destekledi ve uygulamayı aynı anda istediğiniz sayıda akıllı telefonda kullanabilirsiniz. Sohbetler de neredeyse anında senkronize olur. Görünüşe göre benzer bir özellik (nihayet) güvenilir ihbarcı olarak Android ve iPhone için WhatsApp’a yönelebilir. WABetaBilgisi özelliğin geliştirilmesiyle ilgili bazı ayrıntıları paylaştı.

WhatsApp Eşlik Modu

WhatsApp yardımcı modunu gösteren ekran görüntüsü

Kaynak: WABetaInfo

WABetaBilgisi WhatsApp’ın aktif olarak geliştirdiğini iddia ediyor Eşlik Modu kamera ARKASI. Bu özellik, kullanıcıların hesaplarına ek bir mobil cihaz bağlamasına olanak tanır. Bu, WhatsApp hesabınızın kullanılabilirliğini yalnızca bir ek mobil cihazda genişletecek olsa da, aynı anda hem iş telefonu hem de kişisel telefon kullananlar için harika bir özellik olacaktır.

Yayın, Android sürüm 2.22.15.13 için WhatsApp beta üzerinde çalışan özelliği tespit etti. Paylaşılan ekran görüntüsü (yukarıda gösterilmiştir), Tamamlayıcı Modun şu anda mevcut olan Çoklu Cihaz özelliğine benzer bir şekilde çalışacağını göstermektedir. Hesabınızla bir mobil cihaz bağladığınızda sohbet senkronizasyonu başlar. Sohbetlerde “sohbet geçmişi senkronize ediliyor” etiketli bir gösterge görünür. Tabii ki, geçen süre konuşmaların sayısına (ve boyutuna) bağlı olacaktır.

Rapor, sohbetlerin kopyalandığını iddia ediyor güvenli bir şekilde eşlik eden cihaza. Ancak, eşlik eden bir cihazda yeni bir numarayla oturum açarsanız, WhatsApp güvenlik ve gizlilik nedenleriyle o cihazdaki tüm mevcut sohbetleri, medyayı ve mesajları siler. Yine de, sohbetler ve mesajlar birincil cihazda mevcut olacaktır.

WhatsApp Eşlik Modu: Yayın Tarihi

Piksel 6 elinde

Kaynak: Pocketnow videosu

Özellik yalnızca Android için en son WhatsApp beta sürümünde (2.22.15.13) görüldü. Şu anda, eşlik eden modu WhatsApp’ın herhangi bir sürümünde manuel olarak etkinleştirmenin bir yolu yoktur. Rapor, WhatsApp’ın bu özelliği hâlâ geliştirdiğini ve özelliğin beta testine girmesi için biraz daha zaman geçmesi gerektiğini iddia ediyor. Ve yalnızca genel beta testi sona erdikten sonra, özellik kararlı sürümde kullanıma sunulacaktır, bu nedenle özelliği cihazınızda kullanabilmeniz için biraz zaman geçmesi gerekebilir.

WhatsApp Eşlik Modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özellikten nasıl faydalanırsınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!