Yakında Google WearOS ile yeni bir Samsung Galaxy Watch görebiliriz


Görünüşe göre Samsung sonunda bize Tizen OS yerine Google’ın WearOS’unda çalışacak yeni bir Samsung Galaxy Watch verebilir.


Yeni bir sızıntı, Samsung’un Google’ın Wear işletim sisteminde çalışacak yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu arada, yeni Samsung Galaxy Watch’ın Tizen’i tamamen terk edip etmeyeceğini veya farklı işletim sistemlerinde çalışan iki varyantımız olup olmayacağını anlamaya çalışıyoruz.


Chaebol’ün WearOS ile yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını doğrulayan yeni bilgilerle Samsung, Tizen OS’den vazgeçmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Bunun kanıtını ilk kez, tanınmış sızıntıcı IceUniverse, Samsung’un yeni saatinde Tizen yerine Android kullanacağını öne sürdüğü zaman gördük. Wise ve Fresh kod adlarının geçen hafta ortaya çıkmasından dolayı Samsung’un en az iki yeni cihaz üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu, birçok kişinin Samsung’un yaklaşmakta olan Samsung Galaxy Watch ile büyük bir şey planladığına inanmasına neden oldu.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Raporlar, yeni bir Samsung Galaxy Watch’ın iki farklı boyutuna karşılık gelen SM-R86x ve SM-R87x model numaralarına sahip yeni bir akıllı saatten bahsediyor. Bununla birlikte, bu rapor aynı zamanda Fresh’in WearOS ile donatılmış model olabileceğini iddia ederken, XDA Recognized Developer’dan ivan_meler tarafından bulunan en son bilgiler Merlot kod adlı üçüncü bir model öneriyor. Bu cihaz, Samsung Galaxy S20’nin (SM-G980F) çekirdek kaynak kodunda WearOS ile birlikte belirtilmiştir. Merlot da Galaxy Watch 3 gibi Broadcom BVM43013 çipiyle gelecekti.

Samsung Galaxy S20 için Çekirdek Kaynak kodunda Merlot WearOS'tan bahsediliyor

Biraz eski olan Samsung Galaxy S20’nin çekirdek kaynak kodunda Merlot’un bulunduğunu hatırladığımızda işler biraz belirsizleşiyor. Başka bir deyişle, kod adı olarak Merlot oldukça eskidir, dolayısıyla One UI 3.1’in çekirdek kaynak kodlarında bundan söz edilmediğinden, bunun yeni ve yaklaşmakta olan bir cihaz olduğuna inanamıyoruz. Bu bize projenin askıya alındığını veya belki de adını Bilge veya Taze olarak değiştirdiğini düşündürür. Durum ne olursa olsun, en son Samsung Galaxy Watch 3’ün Ağustos ayında piyasaya sürüldüğünü hatırlamalıyız ve söylentiler ayrıca bu yeni WearOS akıllı saatin de yıl sonundan önce piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor.

Kaynak SamMobile