Xiaomi Smart Band 7 Pro incelemesi: Bu büyük boy Mi Band 7’nin birkaç cazip ekstrası var


Xiaomi, dünyanın en büyük giyilebilir cihaz üreticilerinden biridir ve bu tamamen bütçe Mi Band serisine bağlı olsa da, Çinli marka şimdi dikkatini orta sınıf kategorisine çeviriyor. Xiaomi, son 12 ayda S1 Pro’nun iyi bir temel oluşturmasıyla birkaç akıllı saat tanıttı. Portföyünde artan cihaz çeşitliliği ile Xiaomi, Smart Band 7 Pro ile ekonomik bir akıllı saat arayan kullanıcılara hitap ediyor.

Smart Band 7 Pro, temel olarak daha büyük bir ekrana ve birkaç ek özelliğe sahip bir Mi Band 7’dir ve akıllı saat, İngiltere’de Mi Band 7’den (ki bu bölgede Smart Band 7 olarak satılmaktadır). İşleri daha az kafa karıştırıcı hale getirmek için, incelemenin geri kalanında Mi Band 7’den Smart Band 7 olarak bahsedeceğim. Akıllı saat, ABD’de de 109,99 ABD Doları karşılığında satılmaktadır.

Peki Smart Band 7 Pro ile ne elde edersiniz? Peki, Mi Band 7’nin 1,62 inç AMOLED ekrana sahip olduğu yerde, gerçekten iyi görünen daha geniş bir 1,64 inç dikdörtgen ekran elde edersiniz. Ayrıca, tam şarjla 12 gün dayanacak şekilde lanse edilen daha büyük bir 235mAh pil, dış mekanda çalışmak için dahili GPS ve akıllı saati altı renk seçeneğiyle satın alabilirsiniz.

Xiaomi Akıllı Bant 7 Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Smart Band 7 Pro’nun standart modelle aynı temeli kullandığı göz önüne alındığında, burada pek çok benzerlik var. Yeni başlayanlar için, aynı kalp atış hızı ve kan oksijen izleme sensörlerine sahip olursunuz ve uyku takibi gibi birkaç özellik aynıdır. Nefes egzersizi ve kadın sağlığı izlemenin yanı sıra aynı stres izleme özelliğini burada da bulacaksınız.

Aynı antrenman modları paketi de mevcuttur ve akıllı saatte 100’ün üzerinde listelenmiştir, akıllı saatte seçtiğiniz antrenmanı bulacağınız kesindir. Smart Band 7’ye benzer şekilde Smart Band 7 Pro, 5ATM su geçirmezliğe sahiptir ve Bluetooth 5.2 üzerinden bağlanır. Buradaki en önemli fark, Smart Band 7 Pro’da yerleşik bir GPS modülüne sahip olmanızdır ve telefonunuzu yanınıza almadan açık hava koşularını izlemenize olanak tanır.

Xiaomi Akıllı Bant 7 Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

İki cihazın farklı olduğu bir diğer alan ise tasarım. Smart Band 7 Pro’nun altı renk çeşidi mevcuttur ve kullandığım Ivory modeli, ekranı çevreleyen ve Smart Band 7’nin sade estetiğinden çok daha lüks görünen altın bir vurguya sahiptir. Smart Band 7 Pro ile renkli ve bandı sabitlemek için geleneksel bir toka var – bu tek başına Pro modelini öne çıkarıyor.

Kordon hafiftir ve tüm gün giymek için rahattır ve aynı zamanda Smart Band 7 gibi değiştirilebilir, böylece akıllı saatin görünümünü değiştirebilirsiniz. Smart Band 7 gibi Pro modeli de plastikten yapılmış ve sensörler arkada yer alıyor. Şarj için manyetik konektörü de burada bulacaksınız.

Xiaomi Akıllı Bant 7 Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Smart Band 7 Pro’yu seçmenin ana nedeni, Xiaomi’nin 456 x 280 çözünürlüğe sahip 1,64 inç AMOLED ekran sunmasıyla daha büyük ekran. Ekran boyutu, standart Smart Band 7’den çok daha büyük olmasa da, eklenen genişlik, burada çok daha fazla ekran alanı elde edeceğiniz anlamına gelir ve bu, bildirimleri görüntülerken açıkça görülür.

Buradaki en sevdiğim ekleme, her zaman açık modudur; akıllı saat, ekran kapalıyken bile zamanı gösterecek ve modun devreye girmesi için bir program ayarlayabilirsiniz. Smart Band 7’de benzer bir özellik yoktur, bu nedenle her zaman açık bir moda ihtiyacınız varsa, Smart Band 7 Pro’yu elinize almanız gerekecek.

Xiaomi Akıllı Bant 7 Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Arayüz, Smart Band 7’de aldığınızla aynıdır, ancak eklenen genişlik, daha fazla bilgi görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, Smart Band 7 Pro’nun navigasyon için herhangi bir fiziksel düğmesi yoktur ve bu, diğer akıllı saatlerde ne kadar yararlı olma eğiliminde oldukları düşünüldüğünde büyük bir ihmaldir.