Xiaomi Smart Band 7 artık dünya çapında mevcut: Satın almalı mıyım?


Xiaomi nihayet yeni Smart Band 7 kondisyon takip cihazının küresel fiyatlarını açıkladı ve artık dünya çapında belirli pazarlarda mevcut. Yeni Xiaomi Smart Band 7, daha büyük, 1,62 inçlik bir ekrana, SPO2 izleme özelliğine ve kaputun altında birçok başka iyileştirmeye sahiptir. Kondisyon takipçisi normal 2 haftalık pil ömrünü korur ve bir manyetik şarj cihazıyla birlikte gelir.


Hem Android hem de iPhone’larla çalışan en iyi akıllı saatlerin bir listesini de derledik. Daha büyük ekranlara sahip daha gelişmiş cihazlar arıyorsanız buna göz atın.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU


Fiyat ve Müsaitlik

Xiaomi Smart Band 7, Çin ve Batı pazarlarında ~ 65 $ / 54,99 £ / 59,99 € karşılığında mevcuttur ve erken kalkanlar sınırlı bir süre için 49,99 € karşılığında satın alabilirler. Piyasaya sürüldüğünde 45 Euro’ya satılan Xiaomi Mi Band 6 ile karşılaştırıldığında 59,99 Euro önemli bir fiyat artışı. Band 6 NFC varyantı, müşterilere standart Band 7’den daha ucuz olan 55 €’yu geri getirdi.

NFC özellikli Smart Band 7 arıyorsanız kötü haberlerimiz var. Cihaz şimdilik Çin’e özel gibi görünse de bazı söylentiler gelecekte Mastercard’ı diğer küresel pazarlarda da destekleyebileceğini öne sürüyor. Henüz NFC varyantının fiyat etiketi hakkında bilgimiz yok.

Xiaomi Akıllı Bant 7

Xiaomi Akıllı Bant 7

Xiaomi Smart Band 7, en iyi ve en uygun fiyatlı fitness takipçilerinden biridir. 1,62 inç ekran, SPO2, uyku ve HR takibi ile birlikte gelir. 110’dan fazla spor modunu destekler ve 14 günlük rahat bir pil ömrüne sahiptir.

Xiaomi Akıllı Bant 7 Renk

Xiaomi Akıllı Bant 7 renk

Xiaomi Smart Band 7, altı farklı renkli kayışla geliyor

Kaynak: Xiaomi

Xiaomi Smart Band 7, siyah tek renkte mevcuttur. Ancak kayışlar, benzersiz tarzınıza uyacak şekilde özelleştirilebilir ve Fildişi, Zeytin, Turuncu, Mavi, Siyah ve Pembe olmak üzere altı farklı renkte sunulur. Üçüncü taraf perakendeciler muhtemelen devreye girecek ve daha fazla kayış sunacak.

Yeni özellikler

Xiaomi Smart Band 7 Sağlık takibi özellikleri

Kaynak: Xiaomi

Xiaomi Smart Band 7, kan oksijen izleme, kalp atış hızı izleme, uyku izleme, nefes egzersizleri, stres değerlendirmesi, kadın döngü takibi ve 110’dan fazla spor modu sunar. Saat ayrıca 5ATM suya dayanıklıdır, yani onu havuza götürebilir ve yüzme seanslarınızı takip edebilirsiniz. Antrenmanınızla ilgili ipuçları ve içgörüler sunarak daha iyi olmanıza yardımcı olacak yeni bir Vo2 max profesyonel antrenman analiz aracı da var.

Önceki nesillerde olduğu gibi, fitness bandı Android 6.0 ve üzeri cihazların yanı sıra iOS 10.0 ve daha yeni modellerle çalışır. Bluetooth 5.2 LE’ye sahiptir ve akıllı bandın verilerini görmek ve ayarlarını değiştirmek için Xiaomi Mi Fitness uygulamasını kullanabilirsiniz.

Xiaomi Smart Band 7’yi satın almalı mısınız?

Xiaomi Smart Band 7 farklı renklerde

Kaynak: Xiaomi

Önceki bir Xiaomi Mi Band 3, 4 ve 5 kullanıcısı olarak, yeni Xiaomi Smart Band 7, daha da fazla özellik ve mükemmel 14 günlük pil ömründen ödün vermeyen daha büyük bir ekranla umut verici görünüyor. Xiaomi, ölçüm işlevlerini ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak pil ömrünün 9 ila 14 gün arasında değiştiğini söylüyor. Bununla birlikte, şu anda Xiaomi Mi Band 5 veya 6 kullanıyorsanız, Smart Band 7’ye yükseltmeye değecek pek çok yeni özellik görmüyorum, ancak çok aktif bir kişiyseniz ve çok şey yapıyorsanız spor aktiviteleri, ek modlar sizi ikna etmeye yetebilir.

Uyku takibi, HR ve birkaç spor moduna güvenen genel bir kullanıcı olduğunuzu varsayalım. Bu durumda, Mi Band 4, 5 ve 6 zaten mükemmel bir iş çıkardığı ve Smart Band çok farklı bir deneyim sunmadığı için yükseltmeye değeceğini düşünmüyorum. Tüm izleme özelliklerinin etkinleştirilmediği varsayılırsa, eski cihazınızın pili muhtemelen tek bir şarjla 10-12 gün dayanacak kadar iyidir.

Daha eski bir Mi Band’tan yükseltme yapmak isteyenler veya fitness takipçisi dünyasına yeni başlayanlar için, Xiaomi Smart Band 7 mükemmel bir satın alma. İzleyici etrafında oluşturulmuş ekosistem nedeniyle yalnızca diğer markaların sunabileceği birkaç ek ve sosyal özellik istemiyorsanız, bunu diğer rakip cihazlar yerine satın almamanız için hiçbir neden göremiyorum.

Xiaomi Akıllı Bant 7

Xiaomi Akıllı Bant 7

Xiaomi Smart Band 7, en iyi ve en uygun fiyatlı fitness takipçilerinden biridir. 1,62 inç ekran, SPO2, uyku ve HR takibi ile birlikte gelir. 110’dan fazla spor modunu destekler ve 14 günlük rahat bir pil ömrüne sahiptir.