Xiaomi, Leica ile yeni ortaklık kurdu: Bu ne anlama geliyor?


Aylarca süren söylentilerden sonra, haber doğru çıktı ve Xiaomi, “mobil görüntülemede küresel bir stratejik ortaklık” oluşturmak için efsanevi Leica ile ortaklık kurdu. İki şirket, Twitter’da ortaklıklarını ve taahhütlerini teyit eden bir basın açıklaması ve bir fotoğraf yayınladı.


Tanıtım görseli, Xiaomi’nin Leica markalı kamera kurulumuna sahip yeni bir cihazı tanıtmayı planladığını ortaya koyuyor. Yeni cihazın Temmuz ayında gelmesi bekleniyor ve neredeyse kesinlikle Leica marka lens ve yazılımla gelecek. Şirketin yeni amiral gemisi olacak yaklaşan Xiaomi 12 Ultra’yı görmeyi bekliyoruz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Farkında olmayanlar için, Leica geçmişte HUAWEI ile ortaklık kurmuştur ve şirketin en üst düzey, birinci sınıf akıllı telefonları bu ortaklık ve markalı yazılım ve kamera lensi ile birlikte gelmiştir. İki şirket arasındaki işbirliği çok başarılıydı. Kamera aynı zamanda HUAWEI’nin piyasadaki en iyi kamera performansına sahip şirketlerden biri olmasına yardımcı olduğu için sadece bir PR hamlesi değildi.

Akıllı telefon OEM’leri, geleceğin birinci sınıf akıllı telefonlarını denemek ve abartmak için bir pazarlama hamlesi olarak genellikle tanınmış ve klasik kamera şirketleriyle ortaklık kurar. OnePlus’ın Hasselblad ortaklığıyla aynı hamleyi yaptığını gördük. Çoğu zaman bu sadece bir pazarlama hamlesidir ve daha iyi ve daha güvenilir bir kamera performansı anlamına gelmez, ancak Leica farklıdır. HUAWEI P9’dan bu yana, her bir HUAWEI P serisi amiral gemisi cihaz, markalı bir lens ve özel bir yazılımla geldi. Sonuç olarak HUAWEI, kamera amiral gemisi markası olarak bilinir hale geldi.

HUAWEI, piyasadaki en iyi kameralı akıllı telefonlardan bazılarını üretiyor. Mükemmel renk üretimi, gece ve düşük ışık özelliklerine sahiptir. Videografi özellikleri de yerinde ve Samsung, Google, Apple ve OPPO’nun en iyi cihazlarından bazılarıyla rekabet ediyor. Xiaomi’nin bu listeye katılmak istemesi şaşırtıcı değil ve bunu olabildiğince yüksek sesle yapmak istiyor.

HUAWEI’ye ABD ambargosu uygulandığından beri şirket, cihaz oluşturmak için pek çok üçüncü taraf bileşeni üretemez, kullanamaz ve satın alamaz ve Google Play Store’a ve daha pek çok şeye erişmesine izin verecek yazılımları kullanamaz. . Şirket, Google’ı taklit ederek tüm ekosistemini yeniden inşa ediyor olsa da, daha gidecek çok yolu var ve bu, şirkete küresel akıllı telefon pazar payının çoğuna mal oldu. HUAWEI, Kuzey Amerika ve Avrupa’da hiçbir yerde bulunamadı – üreticisi Avrupa’da hala iyi tanınıyor olsa da, daha az talep olduğu için cihazlarını bulmak giderek zorlaşıyor.

HUAWEI x Leica markası güçlü bir hamleydi ve son derece iyi çalıştı ve HUAWEI’nin kendisini akıllı telefon endüstrisinde kamera kralı olarak kurmasına yardımcı oldu. Xiaomi bunu üstlenmek istiyor ve bu yüzden muhtemelen ortaklığa kaydoldu. İki şirket arasındaki anlaşma, bunun özel bir anlaşma olabileceğini gösteriyor, bu da Xiaomi’nin uzun yıllar boyunca marka üzerinde münhasır haklara sahip olabileceği anlamına geliyor.

“Bugün Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğini duyurmaktan onur duyuyoruz. Hem Leica hem de Xiaomi, küresel premium markalardır ve bu benzeri görülmemiş derin işbirliği sürecinde, her iki taraf da müşterilere mobil fotoğrafçılıkta yeni bir çağ sağlama hedefi üzerinde başarılı bir şekilde çalıştı. Ortaklaşa geliştirilen ilk görüntüleme amiral gemisi akıllı telefonun her iki şirketin de öncü ilerlemesini görünür kıldığına inanıyoruz.Mobil fotoğrafçılık alanında tüketicilere olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği, sınırsız yaratıcılık sunacağız ve mobil fotoğrafçılıkta yeni bir çağ açacağız. görüntüleme.” diye ekliyor Leica Camera AG’nin CEO’su Matthias Harsch.”

Leica, Xiaomi’ye nasıl yardımcı olacak?

Leika

Xiaomi, geçmişte çoğu harika kameralara sahip olan mükemmel üst düzey ve orta sınıf akıllı telefonlar üretiyordu. Şirket, geçtiğimiz birkaç yıl içinde markasını değiştirerek Avrupa’da ve dünyanın diğer bölgelerinde birinci sınıf bir akıllı telefon şirketi olmak için çalıştı ve premium ürün serisinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı.

Xiaomi şimdiden dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi ve daha belirgin bir rol oynamak ve Apple ve Samsung’u ele geçirmek istediği açık. Xiaomi, bir sonraki HUAWEI veya Samsung olmak istiyorsa fotoğrafçılık özelliklerini geliştirmesi gerektiğini ve akıllı telefonlarını daha kolay satmak için Leica ile bir markalaşma anlaşmasının tam da ihtiyaç duyduğu şey olabileceğini biliyor. Bir sonraki cihazı ele geçirmek ve bir tur atmak için sabırsızlanıyoruz!