WiZ akıllı ışıklar, ek donanım olmadan hareketi algılayabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • WiZ, SpaceSense adlı yeni Wi-Fi algılama teknolojisini getiriyor.
  • Wi-Fi radyo dalgalarına göre hareketi algılar ve WiZ akıllı ışıklarını otomatik olarak açar.
  • SpaceSense, WiZ uygulamasındaki geliştirmelerle birlikte duyuruldu.
  • İlk dış ünite de dahil olmak üzere yeni WiZ donanım duyuruları var.

WiZ, WiZ uygulaması V2 adlı yerel uygulamasına yapılan büyük bir güncellemenin yanında yeni akıllı ışıkların piyasaya sürülmesiyle ürün portföyünü genişlettiğini duyurdu. Şirketin ürün portföyündeki ışıkları otomatikleştirmek için sensörler veya piller yerine Wi-Fi sinyallerini kullanan bir hareket algılama teknolojisi olduğu söylenen yeni bir SpaceSense teknolojisini tanıtıyor.

Signify tarafından desteklenen yeni uygulama, kullanıma sunulduğu 2016 yılından bu yana ilk kez sıfırdan yeniden tasarlandı. Yeni tasarımla birlikte, cihazların hareketi algılamasını sağlayan bir tür Wi-Fi algılama teknolojisi olan SpaceSense geliyor.

Bunu, Wi-Fi radyo dalgalarındaki bozulmaları ölçerek yapar. Wi-Fi genellikle cihazlar arasında bu radyo dalgaları şeklinde hareket ettiğinden, bir kişi bu dalgalar arasında hareket ettiğinde, bir dalgalanma etkisi yaratarak SpaceSense’in ışıkları otomatik olarak açması için algıladığı bir rahatsızlığa neden olur. Hareket algılanmadığında ışıklar kapatılacaktır.

Bir çocuk için yanan bir ışık

(İmaj kredisi: Wiz)

Etkili çalışmayı vaat ediyor ve ışıkların bu konuda yeni donanım sensörlerine ve hatta pillere dayanmasını gerektirmiyor.