WhatsApp’ın yeni özelliği, “Kendinize Mesaj Atmanızı” sağlar.


Güncelleme (29 Kasım 20:42 ET): WhatsApp “Kendinize Mesaj Gönderin” özelliğini resmi hale getirdi.

Ne bilmek istiyorsun

  • WhatsApp, iOS platformu için yeni bir kullanışlı özelliği kullanıma sunuyor.
  • Kendinizle konuşmanıza veya mesajları saklamanıza izin veren “Kendinize mesaj atın” olarak adlandırılır.
  • Bunların uçtan uca şifrelendiği bildiriliyor ve özellik şu anda Android kullanıcıları için beta sürümünde.

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, uçtan uca şifreli sohbetleri de birçok özelliği barındıran en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir. Yayınlanmakta olduğu bildirilen eserlerdeki yeni bir özelliğin adı “Kendinize mesaj atın”. Şu anda iOS kullanıcıları için kararlı bir yapıda olduğu söyleniyor.

WABetaInfo tarafından da belirtildiği üzere yeni özellik, kullanıcıların kendi telefon numaralarına mesaj göndermesine olanak sağlıyor. Anlaşılır olması için, WABetaInfo’dan paylaşılan ekran görüntüsü, bize özelliğin kullanıcıların WhatsApp ana ekranında nasıl görüneceğinin net bir resmini veriyor. Tıpkı konuşmalar sayfasındaki diğer kişilerde olduğu gibi sohbet olarak görünecektir.

WhatsApp Mesajı Kendiniz

(İmaj kredisi: WABetaInfo)

Mesajlaşma platformunda kişi listesinde görünürken kendi kişi adınızın yanında “Siz” olarak hitap edilir. Rapor ayrıca, bu özelliğin akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız da dahil olmak üzere tüm bağlı cihazlarınızda bulunabileceğinden bahseder. Yerel özel uygulamanın yanında WhatsApp’ın Web tabanlı sürümünde de görülüp görülmeyeceği belli değil.