WhatsApp durumunuz artık bir Instagram Hikayesine çok daha fazla benziyor


Ne bilmek istiyorsun

  • WhatsApp, durum güncelleyicisinde büyük bir revizyon yaptığını duyurdu.
  • Değişiklikler, sesli mesajları paylaşmanıza, bir duruma tepki vermenize ve bağlantı önizlemelerini görmenize olanak tanır.
  • Yeni durum güncellemeleri ayrıca yeni bir profil halkasıyla belirtilir ve yeni hedef kitle seçici size gizlilik üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

2014 yılında Meta tarafından satın alındığından beri (daha sonra Facebook), WhatsApp, sosyal medya platformunun uygulama cephaneliğinde zaten mevcut olan bazı özellikleri yavaş yavaş benimsedi. 2017’de hizmet, Snapchat Stories’e meydan okumak amacıyla durum güncellemeleri için destek ekledi. Özelliği kullanıcılar için daha çekici hale getirmek için WhatsApp şimdi durum güncelleyicisinde büyük bir revizyon gerçekleştiriyor ve onu Instagram Hikayeleri ile daha uyumlu hale getiriyor.

Hizmet bir blog yazısıyla duyuruldu (yeni sekmede açılır) sesli mesaj paylaşma yeteneği de dahil olmak üzere WhatsApp durumuna toplam beş yeni özellik geliyor. 30 saniyeye kadar sesli not kaydedebilir ve bunu durum güncellemesi olarak gönderebilirsiniz.