WhatsApp beta, mevcut sohbetler için kaybolan mesajları test ediyor


Ne bilmek istiyorsun

  • WhatsApp, mevcut sohbetler için yeni kaybolan mesajlaşma özelliğinin beta testine başlar.
  • Beta, daha önce olduğu gibi aynı mesaj zamanlayıcılarına sahip bir menü içerir, ancak kullanıcılar kaybolan mesaj özelliğini aynı anda tüm sohbetlere uygulayabilir.
  • Beta aşamasına geçerken bu özelliğin herkese açık olarak sunulması için henüz belirlenmiş bir tarih yok.

WhatsApp geçen yıl, kullanıcıların mesajlarının ne zaman kaybolabileceği için zamanlayıcılar ayarladıklarını gören bir güncelleme yayınladı. Mesajlaşma uygulaması şimdi bu özelliği yeni bir beta güncellemesiyle mevcut tüm konuşmalar için açıyor.

Whatsapp, Snapchat gibi “kaybolan” mesajlar dünyasına yavaş yavaş giriyor (yeni sekmede açılır) veya Sinyal (yeni sekmede açılır). Ancak versiyonu hiçbir zaman olması gerektiği kadar sağlam olmamıştı. Mesajlaşma platformu, kaybolan mesaj özelliğini çivilemek için yeni bir adım atıyor gibi görünüyor. WABetainfo’dan (yeni sekmede açılır)bu en son WhatsApp beta, “mevcut birden fazla konuşmayı gelecekteki bir güncellemede kaybolan sohbetlere dönüştürmemize izin veren” bir seçeneğin testini başlatıyor.

Daha kolay işlevselliğe doğru bir adım, WhatsApp’ın kaybolan mesajları için ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Beta testindeki bu yeni özellik ile WhatsApp, bir kısayol bağlantısının arkasına garip bir şekilde gizlenmiş olsa da, kullanıcıların bu yeni seçenekle bulabilecekleri yeni bir menüye sahip.

Kaybolan mesajların olması için mevcut sohbetler için WhatsApp beta'ya bir bakış.

(İmaj kredisi: WABetaInfo)

WhatsApp kaybolan mesajlarıyla geldiğinde, işler kesildi ve kurudu. Seçeneği gerçekten yalnızca açıp kapatabilirdiniz ve mesajlar, yaptıklarında kayboldu. İlk aşamada, mesajlar varsayılan olarak yedi gün sonra kayboluyordu. Geçen yıl, WhatsApp başka bir güncelleme ile geldiğinde, kullanıcıların süre zamanlayıcısını seçmelerine izin verdiler: 24 saat, yedi gün, 90 gün veya tamamen kapalı. Kullanıcılar artık bu seçeneği yalnızca her sohbet için ayrı ayrı açmak zorundaydı, ancak bu aynı zamanda yalnızca yeni sohbetler içindi.