WhatsApp Android kullanıcıları yakında sınırsız Google Drive yedeklemelerini kaybedebilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Google’ın artık Google Drive’da WhatsApp sohbetleri için sınırsız yedekleme sunmayacağını gösteren yeni kanıtlar ortaya çıktı.
  • WABetaInfo sitesi, WhatsApp kullanıcıları için yaklaşan limitleri ve uyarıları gösterdiği iddia edilen bir kod keşfetti.
  • Bu değişikliklerin yürürlüğe girip girmeyeceği veya ne zaman yürürlüğe gireceği şu anda net değil.

WhatsApp kullanıcıları, oldukça uzun bir süredir sohbet geçmişlerini ve medyalarını doğrudan Android telefonlarından ücretsiz olarak Google Drive’a sorunsuz bir şekilde yedekleyebiliyorlardı; bu, verilerin bir kullanıcının Google Drive’ında (veya daha sonra, Google Bir) depolama kotası. Ancak, WABetaInfo’nun bulgularına göre, bu sos treni yakında istasyondan ayrılıyor olabilir.

Sitenin ortaya çıkarabildiği kaynak koduna göre, ücretsiz sınırsız depolama seçeneği er ya da geç sona eriyor gibi görünüyor.

Başlangıçta WABetaInfo, WhatsApp’ın 2021’in sonlarında kendi yedekleme yönetimi seçenekleri üzerinde çalıştığını bildirdikten sonra bu haberi bir söylentiden biraz daha fazlası olarak değerlendirdiğini söyledi, ancak birkaç önemli kaynak kodu dizisinin (aşağıda) ortaya çıkarılmasıyla öyle görünüyor ki WhatsApp sohbetleri için sınırlı Google Drive yedekleme olasılığı gerçeğe doğru ilerliyor.

Wa Google Drive Kota Sınırlı Planı Android

Kaynak: wabetainfo.com (İmaj kredisi: Kaynak: wabetainfo.com)

Açık olmak gerekirse, bu haber, WhatsApp kullanıcılarının artık sohbet geçmişlerinin tamamını Google Drive’a yedekleyemeyecekleri anlamına gelmiyor; bunun yerine, belirli bir sınırın ötesindeki yedeklemeler için ödeme yapmak zorunda kalabilecekleri anlamına gelir. WABetaInfo, WhatsApp’ın kullanıcılara yedeklemeleri neredeyse dolduğunda, ücretsiz limitlerine ulaştıklarında ve bu yeni politika değişikliklerinin ne zaman yürürlüğe gireceğini bildireceğine dair kanıt buldu.