Verizon, yeni Galaxy Watch 4 güncellemesinde Google Asistan desteğiyle erken dalga geçti


Güncelleme 20/4/2022 (18:15 ET): Google Asistan henüz Galaxy Watch 4’e ulaşmadı.

Ne bilmek istiyorsun

  • Verizon’da Galaxy Watch 4 için bir güncelleme yayınlanmaya başlıyor.
  • Bu güncelleme, Google Asistan desteğini diğer özelliklerle birlikte Galaxy Watch 4’e getirecek gibi görünüyor.
  • Özellikle, bu güncelleme henüz diğer Galaxy Watch 4 taşıyıcı modellerinde mevcut görünmüyor.

Samsung’un geçen yıl Galaxy Watch 4’ü tanıttığı büyük vaatlerden biri, uygun Google Asistan desteği alacağımızdı. Bunun nedeni, Samsung’un giyilebilir cihazlarda TizenOS’tan I/O 2021’de duyurulan Wear OS 3’e geçmesidir. Şimdiye kadar Samsung, en son akıllı saatine Asistan desteğini henüz getirmemişti, ancak bu görünüşe göre nihayet değişiyor olmak.

Droid Life tarafından tespit edildiği üzere, Galaxy Watch 4’ün Verizon varyantına yeni bir güncelleme geliyor ve beraberinde bir yapı numarası taşıyor. R885USQU1FVC8. Verizon’un web sitesindeki değişiklik günlüğüne göre (yeni sekmede açılır), bu güncelleme, Samsung Smart Switch ile en iyi akıllı saatlerden birini yedekleme ve geri yükleme yeteneği de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik içerir. Vücut kompozisyonunuzu ölçerken eklenen yeni bir düğme de var.

Galaxy Watch 4 Google Asistan güncellemesi

(İmaj kredisi: Verizon Wireless)

Ancak en dikkate değer (ve heyecan verici) özellik eklemesi, Google Asistan’ın dahil edilmesidir. Değişiklik günlüğü, “Google Asistan’ı indirdiyseniz, ‘Google Hesapları’ altındaki ayarlar menüsünde görünecektir.” Verizon ayrıca, Asistan’a nasıl erişebileceğinize dair birkaç ekran görüntüsü de sağladı. Ayarlar > Google > Asistan. Ardından, Konuşma Çıktısı ile birlikte “Hey Google” aktivasyonu için bir geçiş var.