Üretim sona ererken iPhone 12 mini ömrünün sonuna geliyor


iPhone 12 mini, Ekim 2020’de piyasaya sürüldü. Daha küçük akıllı telefonlardan oluşan niş kitleyi hedefleyen 5,4 inçlik bir ekrana sahip.


Geçen yıl iPhone 12 mini ilk kez piyasaya sürüldüğünde, “en iyi kompakt telefon” ve diğer birçok ismin yanı sıra “yıllardır istediğiniz kompakt iPhone” olarak selamlandı. Ancak, Apple’ın beklediği satış rakamlarına dönüşmedi. Teknoloji devinin iPhone 12 mini üretimine son verdiği bildirilirken şirket bundan memnun değil gibi görünüyor.


Yılların ilk mini amiral gemisi, devasa akıllı telefonların dünyasında insanlara temiz bir nefes verdi, ancak görünüşe göre pek çoğu ekran boyutundan memnun değildi veya belki de yetersiz pil ömründen kaynaklanıyordu. Düşük satış rakamlarının nedeni ne olursa olsun, TrendForce’a göre iPhone 12 mini, 2021’in ikinci çeyreğinde “Ömrünün Sonuna vaktinden önce ulaştı”. Bu nedenle, Apple’ın odağını mevcut aracılığıyla satışa kaydıracağını gösteriyor. daha fazla birim üretmeden cihazın envanteri.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ocak ayında, Apple’ın iPhone 12 Mini siparişlerini azalttığı ve iPhone 12 Pro’ya olan yüksek talep nedeniyle iPhone 12 Pro üretimini artırdığı bildirildi. iPhone 12 mini, Ekim 2020’de piyasaya sürüldü. Daha küçük akıllı telefonlardan oluşan niş kitleyi hedefleyen 5,4 inçlik bir ekrana sahip. 699 USD’den başladı.

Ancak, akıllı telefon ortalama pil ömründen rahatsız oldu. Bu nedenle, Apple’ın beklediği kârı getirmemiş olabilir. Bununla birlikte, iPhone 12 mini, Samsung’un Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus ile elde ettiğinden daha fazla kar elde etti.

Apple’ın gelecek yıl da dört iPhone piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak şirket, iPhone 14’ün üst düzey 6,7 inç ve 6,1 inç modellerinin yanı sıra alt düzey 6,7 inç ve 6,1 inç modellerini de duyurabilir. Bu yıl hala bir iPhone 13 mini alabiliriz.

iphone 12