Uçak modu etkinken bile Pixel’iniz Wi-Fi’yi etkin durumda tutabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Uçak modunda bile Wi-Fi bağlantısına sahip olacak şekilde Pixel cihazlarını güncelledi.
  • Pixel cihazları, kendilerini bu değişiklik konusunda uyaran bir sistem mesajı görmeye başladı.
  • Bu yeni özellik, Google Pixel’in Clear Calling, kayıt cihazı hoparlör etiketleri ve Canlı Çeviri’yi içeren Aralık özelliği düşüşüyle ​​birlikte gelir.

Görünüşe göre eski bir Android işletim sistemi sürümündeki eski bir özellik yeniden düzenlendi ve Android 13’teki daha yeni Pixel cihazları için yayınlandı.

9to5Google’a göre, Pixel telefon sahipleri artık Uçak modu etkinleştirildiğinde bile Wi-Fi bağlantısını etkinleştirebilir. Son birkaç gündür Pixel cihazlarının yeni ekleme konusunda onları uyaran bir sistem mesajı aldığı görülüyor. Mesajda, “Wi-Fi’yi açık tutarsanız, bir sonraki sefer uçak moduna geçtiğinizde açık kalacaktır” ifadesi yer alır. Bu, Pixel birimlerimizde de ortaya çıktı.

Wi-Fi, Pixel cihazlarda Uçak modu sırasında bile bağlı kalır.

(İmaj kredisi: 9to5Google)

Pixel sahiplerine bu özelliğin isteğe bağlı olduğunu ve değiştirilebileceğini hatırlatan ikinci bir sistem mesajı. Bu mesajlara dokunmak, kullanıcıları özelliğin işlevselliğini açıklayan bir Pixel destek sayfasına yönlendirir. Bu sayfada ayrıca, Uçak modu sırasında Wi-Fi’yi açık tutmak istemiyorsanız, herhangi bir bağlantı seçeneğini devre dışı bırakma seçeneğine sahip olduğunuzu belirtir.