Twitter kullanıcıları alternatifler ararken Google kendisini Mastodon’da tanıtıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Arama’nın popüler Twitter adreslerinden biri artık Mastodon’da görülüyor.
  • Arama devinin teknik içgörü kanalının, bu ayın başlarında merkezi olmayan sosyal medya platformuna katıldığı bildirildi.
  • Mastodon kısa süre önce günlük 2 milyon aktif kullanıcıyı geçti.

Elon Musk’ın Twitter 2.0 vizyonu çalışanları toparlarken, platformun birçok kullanıcısı da Twitter’ın yerini alacak kişileri ararken gemiden atlama isteklerini dile getirdi. Bazı şirketler de alternatifler aramaya çalışıyor olabilir ve görünüşe göre Google, platformdaki ilk hesabını oluşturmak için Mastodon’u kullanmaya karar verdi.

9to5Google tarafından tespit edildiği üzere Google, Mastodon’da Google SearchLiaison için ilk profilini oluşturdu. hesap şirketin arama işlevinin nasıl çalıştığına ilişkin bilgileri paylaştığı Twitter’da. Alphabet’e ait şirket ayrıca resmi Mastodon tanıtıcısını da birbirine bağladı. @searchliaison@mastodon.social Twitter sayfasının biyografisinde.

Google Arama İrtibat Mastodonu

(İmaj kredisi: 9to5Google)

9to5, SearchLiaison hesabının Mastodon’un ana sunucusuna 4 Kasım’da katıldığını ve şimdiden üç gönderi paylaştığını bildirdi. En yenisi belli ki Mastodon ve Twitter’ın resmi sayfalarında çapraz olarak paylaşılmıştı.