TSMC’nin 3nm süreci üzerine kurulu Apple M3 yongalarını test ettiği bildiriliyor


Yeni bir rapora göre TSMC, 2022’nin 4. çeyreği gibi erken bir tarihte üretime geçebilecek olan 3nm süreci üzerine inşa edilmiş yeni Apple Silicon ve Intel yongalarını test etmeye başladı.


Daha önce TSMC’nin yeni 3nm teknolojisinin 2022’de yeni nesil iPhone 14 Serisi için üretime hazır olmayacağını duymuştuk. Yeni bir rapora göre TSMC, 3nm süreci üzerine inşa edilmiş yeni Apple Silicon ve Intel yongalarını test etmeye başladı. 2022’nin 4. çeyreğinde üretime geçilecek.


tarafından yeni rapor DigiTimes (aracılığıyla MacSöylentiler) önceki raporla aynı çizgide, TSMC’nin hazır olmayacağını ve yeni nesil iPhone Serisi için 3nm teknolojisi üzerine kurulu yongaları geliştirme kapasitesine sahip olmayacağını, ancak bunları üretmeye başlayabileceğini öne sürerek önceki raporla aynı çizgide. 2022’nin sonu. Raporun doğru olduğu ortaya çıkarsa, bu, 2023 iPhone ve Mac dizüstü bilgisayarlarının yeni 3nm işlemi üzerine inşa edilmiş bir A17 Bionic çip ve Apple M3 çiplerle gelebileceği anlamına gelir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

3nm teknolojisi kullanılarak üretilen çipler, güç verimliliği ve performans iyileştirmeleri gibi olağan ilerlemelerle gelecekti. Daha yüksek bilgi işlem hızları ve daha iyi güç tasarrufu önlemleri sağlayarak, pil ömrünü iyileştirerek hem iPhone’ların hem de Mac bilgisayarların önemli iyileştirmelerle gelmesine yardımcı olabilir.

En yeni M1, M1 Pro ve M1 Max yongaları şimdiden sınıfında lider performans ve verimlilik sağlıyor ve bir sonraki iPhone 15 ve Apple M3 nesil SoC’nin bunu daha da geliştirmesi bekleniyor. Intel’in ayrıca 3nm yongalarını 2023’te piyasaya sürmesi bekleniyor, ancak şu anda bu planlar hakkında pek bir şey duymadık.

Bu arada Apple’ın mevcut yongalarını 4nm sürecini kullanarak geliştirmesi bekleniyor. Yaklaşan M2 ve A16 Bionic yongaları büyük olasılıkla küçük iyileştirmeler sunacak, M3 ise önemli yükseltmeler için ayrılmış olabilir – yine de yukarıda bahsedilen ürünlerden herhangi birini görmemize hala bir yıl olduğu için bunu biraz şüpheyle karşılayın.

Apple iPhone 13

iPhone 13 serisi, Apple’ın en yeni amiral gemisi cihazlarıdır. Yükseltilmiş bir A15 Bionic yonga seti, yeni kameralar ve harika yeni özelliklerle birlikte gelir.