Trump’ın Twitter klonu ‘Truth Social’ yayına girdi, ancak katılmak için iyi şanslar


Ne bilmek istiyorsun

  • Donald Trump’ın sosyal medya uygulaması nihayet iOS’ta kullanıma sunuldu.
  • Truth Social, 2021’de yasaklandığı Twitter ile neredeyse aynı görünüyor.
  • Uygulama zaten büyük bir kesinti yaşadı ve yeni kullanıcılar bekleme listesine alındı.

Donald Trump nihayet bu hafta uzun zamandır beklenen Truth Social uygulamasını başlattı ve incelemeler farklı bir şekilde önerse bile, ilk raporlar sosyal medya uygulaması için pek güzel bir tablo çizmiyor.

Uygulama, eski ABD başkanının Twitter, Facebook ve YouTube gibi büyük sosyal medya platformlarından uzaklaştırılmasına bir yanıt olarak oluşturuldu. Bu platformlar, 2020 seçimleri sırasında ortaya çıkan siyasi huzursuzluk ve COVID-19 salgını etrafındaki yanlış bilgilendirmenin ardından bazıları tarafından ılımlılık politikaları nedeniyle eleştirildi.

Bu arada, Truth Social, profil tasarımlarından Twitter’ın Retweet, Beğen ve Paylaş düğmelerine benzer düğmeler içeren gönderilerle “Truth Feed” e kadar, özellikle Twitter ile neredeyse aynı görünüyor.

Truth Social Uygulaması Resmi Ekran Görüntüleri

Kaynak: Apple App Store (İmaj kredisi: Kaynak: Apple App Store)

Truth Social, en azından Apple App Store listesine göre kendisini “siyasi ideolojiye karşı ayrımcılık yapmadan açık, özgür ve dürüst bir küresel konuşmayı teşvik eden” bir “Büyük Çadır” sosyal medya platformu olarak tanımlıyor. (yeni sekmede açılır).