Trettitre TreSound 1 incelemesi: Yekpare tasarım, görkemli ses


Bluetooth hoparlörlerin çoğu benzer bir tasarım estetiğine sahiptir ve taşınabilir kullanıma yöneliktir; Trettitre TreSound 1 bu hoparlörlerden biri değil. Bu, evde kullanılmak üzere tasarlanmış bir üründür ve en iyi Bluetooth hoparlörleri utandıracak tasarım ve ses kalitesine sahiptir.

Ama önce birkaç numara. TreSound 1’in toplam beş sürücüsü var, 13 libre ağırlığında ve Linsoul Audio gibi ses perakendecilerinde 699 dolara mal oluyor. Açıkçası Trettitre, TreSound 1’i ses kalitesi kadar tasarıma da değer veren bir kitleye konumlandırıyor ve değer odaklı bir ürün olmasa da kesinlikle göze çarpıyor.

Trettitre TreSound 1 inceleme

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Tasarım, buradaki kilit konuşma noktasıdır ve TreSound 1’in kesinlikle parladığı bir alandır – kelimenin tam anlamıyla. Hoparlör, muhteşem benzersiz bir konik tasarıma sahiptir ve 16,9 inç yüksekliğiyle devasadır. Yedi yılı aşkın bir süredir ev ofisimde bir dayanak noktası olan Marshall Stanmore’un üzerinde kolayca yükselir ve onu almakla ilgileniyorsanız, TreSound 1’i nereye koyacağınızı bulmanız gerekecek.

TreSound 1’i öne çıkaran şey, kasanın metal ve ahşaptan yapılmış olmasıdır ve onu taşırken o ağırlığı hemen hissedeceksiniz. Hala hareket ettirebilseniz de, bu tek bir yerde sabit kalacak şekilde tasarlanmıştır. Hoparlör, bir kuyruklu piyanoda bulacağınıza benzer parlak bir yüzeye sahiptir ve sürücüleri barındıran metal ızgara, tasarıma güzel bir kontrast katan altın rengi vurgulara sahiptir.

Trettitre TreSound 1 inceleme

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Son olarak, üst kısımda ses seviyesini kontrol etmek için bir kadran bulunur. Analog kontrollerin büyük bir hayranıyım ve Trettitre ses düğmesini kasaya entegre ederek mükemmel bir iş çıkardı. Ünitenin tabanında bulunan ve ünite açıldığında yanan bir LED ışık, durumu tamamlar; güzel bir ortam aydınlatması sağlar ve TreSound 1’in benzersizliğine katkıda bulunur.

TreSound 1 beyaz, siyah, kırmızı ve yeşil renklerde mevcuttur ve kullandığım yeşil model olağanüstü. Metal ızgara ve ses kontrol düğmesi için altın vurgularla birleşen zengin yeşil tonlar, hoparlöre ek bir zarafet verir ve daha da cesur bir tasarım istiyorsanız, kırmızı versiyona bakmalısınız.

Trettitre TreSound 1 inceleme

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

TreSound 1’in tasarımı üzerinde çok düşünüldüğü ve konuşmacının bu özel alanda cesur bir açıklama yaptığı açık. Neyse ki, Trettitre ses kalitesine benzer bir önem verdi ve TreSound 1’in toplamda beş sürücüsü var: tabana yerleştirilmiş bir 30W 5,25 inç subwoofer ve iki adet 15W 2,25 inç tam frekanslı sürücü ve iki adet 1,25 inç metal ızgaranın altında bulunan inçlik tweeter’lar.

Trettitre TreSound 1 inceleme

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Tasarım, TreSound 1’in 360 derecelik ses yansıtmasını sağlar ve bir odayı doldurmak için harika bir iş çıkarır. Sesle ilgili en şaşırtıcı şey, basların dolgunluğu; TreSound 1, iyi bir alt bas uzantısı ve mükemmel dağıtım ile çok sayıda tanım ve netliğe sahip canlı alçak sesler sunar. Konik bir tasarım kullandığı için hoparlörün bu alanda nasıl duracağından emin değildim, ancak TreSound 1 etli ve canlı, tatmin edici bir bas üretiyor.