TP-Link Deco M5 ve Deco M4: Hangisini satın almalısınız?


Daha yeni TP-Link Deco M4, Deco M5’i benzer özellikler ve daha ilham verici bir tasarımla değiştirmeye çalışıyor. Birçok yönden, bakması daha ilginç bir üründür ve muhtemelen evinizde zaten sahip olduğunuz dekorasyonlarla görsel olarak daha uyumlu olacaktır. Bununla birlikte, M5’in hokey diski tasarımı, bir rafın arkasına gizlenmeyi ve hatta bir duman dedektörü gibi duvara monte edilmesini çok daha kolaylaştırır. Deco M5 ayrıca, M4’ten 100 Mbps daha fazla olan 400 Mbps hızlarda 2.4Ghz hızları da dahil olmak üzere biraz daha güçlü özelliklere sahiptir. Genel olarak, boyut ve hız avantajı, Deco M5’i ağınız için daha iyi bir cihaz haline getirir.

Hızlı Donanım ve Hızlı Wi-Fi

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

TP-Link Dekor M4

(İmaj kredisi: TP-Link)

Adil olmak gerekirse, bu ürünlerin her ikisi de Wi-Fi cihazlarınıza sunacakları hız açısından çok benzer. Her ikisi de 5Ghz’de 867 Mbps’lik hızları zorlayabilir. Ancak Deco M5, Deco M4’ün 300 Mb/sn hızına karşı 400 Mb/sn’de 2,4 Ghz hızlarıyla öne çıkıyor. Wi-Fi’ye sahip yeni cihazların çoğu 5Ghz’yi desteklerken, 2.4Ghz bandında yalnızca yakın zamanda Wi-Fi 4 olarak yeniden adlandırılan 802.11n’yi destekleyen birçok eski cihaz var. Bu, 300 Mbps’de tutulacak olan orijinal PS4’ü içerir.