TP-Link Archer AXE75 yönlendirici incelemesi: Mantıklı bir Wi-Fi 6E yönlendirici


Yeni bir teknoloji standardının getirilmesiyle ilgili sorun, etkilenen ürünlerin yıllarca geriye dönük uyumluluk sunması veya mükemmel işlevsel cihazları modası geçmiş hale getirme riski taşımasıdır. Wi-Fi 6E geldi ve en son Pixel 7 telefonları gibi bazı mükemmel üst düzey cihazlar teknolojiyi benimsedi, ancak meselenin gerçeği, cihazlarımızın çoğunun hala Wi-Fi 6 veya Wi-Fi 5 kullanıyor olmasıdır. Bazı akıllı ev teknolojileri, yeni yönlendiricilerin yıllarca yaşlanan teknolojiyi mantıklı hale getirmesini zorunlu kılan daha eski standartları kullanır.

TP-Link Archer AXE75, yeni ve eski cihazlar için bol miktarda kapasite ile ortada rahatça yaşayabilen bir yönlendiricidir, böylece tam bağlantı hızınızdan yararlanabilirsiniz. TP-Link, 6GHz’de 2402Mbps, 5GHz’de 2402Mbps ve 2.4GHz’de 574Mbps ile üç bantlı AXE5400 bağlantısı sayesinde bunu başarıyor. Linksys Hydra Pro 6E gibi daha önceki bazı WI-Fi 6E yönlendiricilerin aksine, Wi-Fi 6E ile tamamen kullanıma girdi ve bu da yönlendiricinin kapasitesinin çoğunun evinizdeki çoğu cihaz tarafından kullanılmayacağı anlamına geliyordu. TP-Link, bu yönlendirici ve bantlar arasındaki dengeli kapasitesi ile ilgili bu sorunu önledi.

TP-Link Archer AXE75 incelemesi: Fiyat ve stok durumu

(Resim kredisi: Samuel Contreras)

TP-Link Archer AXE75, Amazon gibi çevrimiçi perakendecilerden temin edilebilir ve Haziran 2022’den beri mevcuttur. Bu yönlendiricinin önerilen fiyatı 199.99 $ ‘dır ve genellikle satışlarla biraz daha ucuz bulunabilir. 6GHz bandını ikinci bir 5GHz bandı ile değiştiren benzer görünümlü bir Archer AX75 var, bu yüzden doğru sürümü aldığınızdan emin olun. TP-Link, gelişmiş güvenlik seçenekleri ve ebeveyn kontrolleri ile HomeShield adlı isteğe bağlı bir abonelik hizmeti sunar ve ayda 5.99 ABD doları veya yılda 54.99 ABD doları karşılığında ödeme yapar.