Tensor 2 ve gizemli ‘Ravenclaw’ telefonu da dahil olmak üzere Pixel 7 özellikleri sızdırıldı


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun yanı sıra üçüncü bir bilinmeyen cihaz geliştiriyor gibi görünüyor.
  • Bunlar, söylentilere göre yakında çıkacak olan Pixel 6a ve Pixel Fold telefonlarından farklı cihazlar gibi görünüyor.
  • Sızıntıya göre üç cihazdan ikisi Tensor 2 tarafından destekleniyor ve üçünde de yeni bir Samsung Exynos 5300 modem bulunuyor.

Henüz Bahar bile değil, ancak Pixel 7 sızıntıları şimdiden yayıldı ve ilk sızıntı, yaklaşmakta olan üç Google Pixel cihazını detaylandırıyor. 9to5Google’dan yapılan sızıntıda, Google’ın şu anda “Cheetah”, “Panther” ve “Ravenclaw” kod adlarına sahip üç cihazı test ettiğini öğreniyoruz.

İki isim arasındaki benzerlikten anlayabileceğiniz gibi, Cheetah ve Panther telefonlar muhtemelen Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’dur. Hangi cihazın hangisi olduğu şu an için en iyi tahmin ancak her iki cihaz da GS201 çipi gibi görünen bir çip tarafından destekleniyor. Bu, Pixel 6 cihaz ailesine güç sağlayan model numarası GS101 olan Google Tensör’ün devamı niteliğindedir.

Ek olarak sızıntı, bu yonga setinin “g5300b” model numarasına sahip yeni bir Samsung modem kullandığını gösteriyor. Bu, Pixel 6’nın içinde bulunan “g5123b” modemden bir adım ötede ve Google’ın bu telefonların piyasaya sürülmesinden bu yana defalarca gördüğümüz Pixel 6 bağlantı sorunlarından kaçınmasına yardımcı olabilir.

Google Pixel 6a İşlemleri

Kaynak: @OnLeaks / 91mobiles (İmaj kredisi: Kaynak: @OnLeaks / 91mobiles)

Bu üçüncü cihaz, “Ravenclaw”, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro olduğunu varsaydığımız kedi temalı adlardan kesinlikle farklı bir adla adlandırıldı. Pixel 6’nın kuş temalı isimler kullandığı göz önüne alındığında – bu Oriole ve Raven – bu cihazın bir Pixel 6a olduğunu tahmin edebilirsiniz.