Telegram Premium için ödeme yapmak, yalnızca uzman bir kullanıcıysanız mantıklıdır: İşte nedeni


Telegram, bir dizi özelliğe erişmenizi sağlayan Premium aboneliğini resmi olarak başlattı. Ancak, çoğunuzun para biriktirmesi ve Telegram Premium için ödeme yapmaması gerektiğini düşünüyoruz – işte nedeni!


Telegram, oradaki en popüler mesajlaşma servislerinden biridir. Uygulama son zamanlarda biri haline geldi en çok indirilen 5 uygulama 2022 ve şu anda aylık 700 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Geçenlerde şirketin bir miktar gelir elde etmenin bir yolunu aradığını ve bir yol aradığını duyduk. ‘Yatırımcısına iade’ çok uzun zaman önce ücretli bir program aracılığıyla ve şimdi Telgraf Premium abonelik resmi olarak tanıtıldı. Maliyeti $4.99/ay ve bir dizi özel özellikle birlikte gelir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Telegram Premium masaya ne getiriyor?

Telegram Premium Özellikleri

Kaynak: Telgraf

Ücretli program çok heyecan verici değil, ancak kesinlikle övünebileceğiniz bazı özel avantajlara erişmenizi sağlıyor. Özel özelliklerle yola çıkan Telegram, Premium kullanıcılarının boyutu 4 GB’a kadar olan dosyaları (standart 2 GB yerine) yükleyebileceklerini söylüyor. Premium olmayan kullanıcılar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılar daha büyük dosyaları indirebilecek olsa da, ödeme yapan müşteriler daha iyi indirme hızlarına sahip olacak.

Premium aboneler ayrıca “İkiye Katlanan Limitler”in keyfini çıkarır. Premium kullanıcılar 1.000’e kadar kanala katılabilir (500’lük sınırın aksine), her biri 200’e kadar sohbet içeren 20’ye kadar sohbet klasörü oluşturabilir, 10’a kadar çıkartma ve 400’e kadar favori GIF kaydedebilir ve en fazla 10’a kadar sohbeti sabitleyebilir. . Premium kullanıcılar ayrıca biyografilerine bağlantılar ekler.

Telegram Premium’un diğer özellikleri arasında, benzersiz ve aşırı derecede etkileyici tepkiler ve çıkartmalardan oluşan bir kitaplığa erişim yer alır. Ayrıca, tıpkı Slack gibi, kullanıcıların yalnızca bir tıklamayla sesli mesajların dökümünü oluşturmasına olanak tanıyan bir özellik de vardır. Telegram Premium’a abone olmak ayrıca kullanıcılara ‘özel rozet’ sohbetlerde ve gruplarda profillerinin yanında görünen. Ve oh, ücretli üyelik ayrıca Sponsorlu Mesajları (reklamları okuyun) herkese açık kanallardan kaldırır.

Birçok özelliğe erişim sağlamasına rağmen Telegram, Premium aboneliğinin yalnızca özel özelliklere erişim sağlamakla ilgili olmadığını, bundan çok daha fazlasını içerdiğini söylüyor. Şirket, Premium aboneliğin platformun gelişimini desteklemek ve uygulamanın genişlemesine yardımcı olmakla ilgili olduğunu söylüyor. gelecek onlarca yıl. Şirket, yeniden tanımlamak istediğini söylüyor. bir teknoloji şirketi nasıl çalışmalı Premium program da aynı yönde atılmış bir adımdır.

Telegram Premium neden yalnızca uzman kullanıcılar için mantıklı?

Piksel 6 elinde

Kaynak: Pocketnow videosu

Telegram Premium çok şey sunsa da, özelliklerin çoğunun uzman kullanıcılar için pratik olduğunu düşünüyor. Bana gelince, 1.000 kanala erişmek için ücretli programa abone olmayı düşünmezdim – 10 kanala zar zor abone oldum ve 50’nin üzerine nasıl çıkacağımı bilmiyorum. Ancak, tüm aboneliklerde olduğu gibi, kullanım durum çok daha geniş, bu yüzden şirketin bu kadar çok özelliği bir araya getirdiğini düşünüyorum, ancak aylık 4,99 ABD doları ücret biraz daha yüksek görünüyor. Ve Telegram’ın kurucusu Durov’un defalarca söylediği gibi, uygulamanın temel özelliklerinin ücretsiz olarak kullanılmaya devam edeceğini ve bunun çoğumuz için yeterli olması gerektiğini söyledi.

Bazıları, freemium gelir oluşturma modelinin Discord için işe yaradığını iddia etse de – Nitro üyeliği şirket için iyi miktarda gelir sağlıyor – Telegram farklı bir platform. Discord’un yaklaşımı her zaman topluluklar oluşturmak ve grup konuşmalarını teşvik etmek olmuştur, oysa Telegram bir eşler arası iletişim uygulaması olarak yola çıkmıştır. Discord ile benzer şeyler üzerinde durmuş olsa da, insanlar hala Telegram’ı bire bir konuşmalar için bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak düşünüyorlar ve burada kullanıcılar Premium özelliklerini pek kullanışlı bulmayabilirler.

Şimdilik, Telegram Premium garip bir şekilde yüksek bir fiyata biraz değer sunuyor, bu yüzden şu anda atlıyorum. Yine de gelecekte geri dönebilirim, kim bilir. Telegram Premium’a abone olur musunuz? Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!