Tekrar bir Samsung Galaxy Watch 4 aldım ve hala etkilenmedim


Gadget’lara ve teknolojiyle ilgili diğer şeylere olan sevgim konusunda hiçbir zaman utangaç olmadım. İyi ya da kötü, kontrol etmeyi sevdiğim en sevdiğim teknoloji parçalarından biri akıllı saatler. Sonunda mümkün olduğunca doğru olanı bulmayı ummak için yenilerini denemeye devam ediyorum ve bu yüzden Samsung Galaxy Watch 4 için çok heyecanlandım – ta ki olmayana kadar. Ama içimdeki inek, bir şeyleri kaçırdığımı hissetti, bu yüzden yine saatle karşınızdayım.

Kurtuluşta bir atış

Hızlı arka plan: Normal Galaxy Watch 4’ü 2021’de ilk kez piyasaya çıktığında satın almıştım. Ancak, onu kullanmam yalnızca iki haftamı aldı ve hayal kırıklığına uğradığımı fark ettim – bu yüzden iade ettim. Şimdi, yaklaşık bir ay öncesine kadar ileri sararsak, saatin ne olabileceği konusunda o kadar heyecanlandım ki, bu heyecanı vermesinin hiçbir yolu yokmuş gibi hissettim. Biraz düşündükten sonra, bir kez daha denemek için bir Galaxy Watch 4 Classic almaya karar verdim.

Galaxy Watch 4’ün sonunda Wear OS’yi giyilebilir bir cihaz haline getiren şey olması gerekiyordu – öyle değildi ve değil.

Galaxy Watch 4’teki hayal kırıklığımın bir kısmı donanımdaydı. Ürünün tamamı değil, kapasitif döner çerçevede. Galaxy Watch Active 2, Samsung’un önceki saatlerdeki fiziksel çeşitlilik yerine navigasyon seçeneği olarak dokunmaya duyarlı bir çerçeve kullanan ilk giyilebilir cihazıydı. Ne yazık ki, yeni akıllı saatteki uygulamayı Active 2’deki kadar işe yaramaz buldum – bu, ikinci kez Klasik modeli satın almamdaki faktörlerden biriydi.

Samsung Galaxy İzle 4 Klasik

(İmaj kredisi: Chris Wedel/Android Central)

Samsung, akıllı saatlerine şirket içi işletim sistemi Tizen’i koyarken bile, piyasadaki en iyi Android akıllı saatlerden bazılarını yapıyordu. Bu, Wear OS saatini bir kez daha denemek istememin başlıca nedenlerinden biriydi. Samsung’un donanım ve yazılım pirzolası, akıllı telefonlarında Galaxy Watch 4’ün bu kadar başarısız olması için çok iyi — Başka bir çekime ihtiyacı olduğunu hissettim.

Watch 4 Classic’i elime aldığım anda etkileyici donanımı dikkatimi çekti. Herhangi bir tıkırtı ya da içi boşmuş hissi yok; önemli hissettiriyor. Oh, ve fiziksel dönen çerçeve, Samsung Galaxy S22 Ultra’daki S Pen’e tıklamak gibi, dönerken tıklamayı hissetmek için çok tatmin edici. Dönen çerçeveyi kullanmanın keyfi yazılımda gezinmeye devam etti.

TicWatch Pro 3 Ultra ve Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(İmaj kredisi: Chris Wedel/Android Central)

Ne yazık ki, Wear OS 3’e gelince, hala eskisi gibi hissettiriyor. Kullanıcı arayüzüyle ilgili her şey eksiksiz Tizen, bu değişmedi ve değişeceğini de düşünmemiştim. Ancak saat, en sevdiğim TicWatch Pro 3 Ultra gibi diğer saatlerin sahip olduğu bazı önemli Wear OS özelliklerini hala kaçırıyor. Görünüşe göre Google, Samsung’un sepetinde hala giyilebilir yumurtalarından çok fazla var.