Taşınabilir bir pilin elde edebileceği kadar mükemmele yakın


OEM’ler çıkarılabilir pillerden uzaklaşmaya başladığında, çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, hüsrana uğradık, hatta kızdık. O zamandan önce, uzatılmış bir pili telefonlarımızın arkasına yerleştirip yeni bir arka plaka ile kaplayarak cihazlarımızın çalışma süresini uzatabiliyorduk.


Daha büyük bir alana daha fazla mAh sığdıran uzatılmış bir pille gitmek istemesek bile, ekstra uzun mesafeleri aşmak için her zaman yanımızda bir veya iki yedek pil taşıyabilirdik. Çıkarılamayan piller bunu yapmayı imkansız hale getirdi ve bu da taşınabilir pil takımlarının popülaritesini artırdı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Pocketnow’da, bir tanesini 9 voltluk bir pilden, bir Altoids kutusundan ve birkaç elektrikli parçadan yaptığımız birçok farklı taşınabilir pili kullanma fırsatımız oldu. Şimdiye kadar “mükemmel” olanı bulamadık, ancak ZAGGsparq 6000, bulabildiğimiz kadarıyla mükemmele yakın.


Kapasite

ZAGG kıvılcım 6000

Taşınabilir bir pilden isteyeceğiniz ilk şey, kapasite! İhtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olmaması için başka bir öğeyi taşımak zorunda kalmaktan daha kötü bir şey yoktur. Kapasite ne kadar büyükse (mAh cinsinden ölçülür), cihazınızı o kadar çok şarj edebilirsiniz ve genellikle o kadar ağır olur. 2.000 mAh’tan 10.000 mAh’a kadar taşınabilir piller kullandık. Karşılaştırıldığında, modele bağlı olarak akıllı telefonunuzun pili muhtemelen 2.500 mAh civarındadır.

Burada Porter’ı, “9 saate kadar aktif kullanım” sağlaması beklenen 3.950 mAh pille çalışan 2013 Nexus 7’de bir video izlerken görüyorsunuz. Matematiği ileriye taşıyan ZAGGsparq 6000, 13 saatten fazla “aktif kullanım” ekler – tam da bir maraton için ihtiyaç duyacağınız şey. Uzay Yolu: Kurumsal.

Doluyor

Tüm taşınabilir piller aynı şekilde oluşturulmaz. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi prize taktığınızda, şarj olma hızı, en önemlisi pil takımının güç çıkışı olan bir dizi faktöre bağlı olacaktır. USB şarj cihazları, Amper cinsinden ölçülen farklı miktarlarda elektrik akımı verebilir. İşte burada işler biraz karışabilir, o yüzden kısaca elektrikten bahsedelim.

ZAGG sparq 6000 usb bağlantı noktaları

Elektriği bir bahçe hortumundan akan suyla karşılaştıracak olsaydık, voltaj (volt) nozülden çıkan basıncı (PSI olarak ölçülür), amper (Amp) debi (litre veya litre olarak ölçülür) olurdu. dakikada galon) ve direnç (Ohm) borunun boyutu olacaktır.

Taşınabilir elektronik cihazlarımızın tümü standart voltaj ve aynı türde kablo kullandığından, cihazlarımızın şarj etme hızını artırmak istiyorsak Amperi artırmamız gerekir.

Günümüzde çoğu cihaz 2 Amp ile çalışabilir, ancak birçok taşınabilir pil ve hatta duvar şarj cihazları yalnızca 0,5 Amp ile 1,5 Amper arasında çıkış verir. Başka bir deyişle, cihazınızı nispeten daha yavaş şarj ederler, ancak daha geniş bir cihaz yelpazesiyle, özellikle eski cihazlarla uyumlu olacaklardır.

ZAGGsparq 6000, 2,1 Amperlik çıkış verebilir — bu, cihazınızın hızlı şarj olacağı anlamına gelir, hatta muhtemelen piyasadaki diğer şarj cihazlarından dört kat daha hızlıdır. İki USB bağlantı noktası içerdiğinden, aynı anda iki cihazı bile şarj edebilirsiniz. Her iki bağlantı noktası da iOS ve Android uyumludur ve her biri tam 2,1 Amper pompalayabilir, bu nedenle, diğer bazı şarj cihazlarında yapmanız gerektiği gibi, hangisini takacağınız konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

yeniden şarj etme

Taşınabilir bir pil yalnızca şarj edildiğinde kullanışlıdır (boş bir pil size hiçbir şekilde yardımcı olmaz). Bu, diğer taşınabilir pillerde olduğu gibi, sonunda ZAGGsparq 6000’i yeniden şarj etmeniz gerekeceği anlamına gelir.

ZAGG sparq 6000 takılı

Taşınabilir pillerin çoğu, tamamen mantıklı olan bir mikro USB bağlantı noktası üzerinden şarj edilir. Mikro USB, cihazlarımızı şarj etmek için fiili standart haline geldi, öyleyse neden taşınabilir pilinizi aynı şekilde şarj etmeyesiniz?

Daha önce kaç Amper verdikleri değişen şarj cihazları hakkında konuştuğumuzu hatırlıyor musunuz? Artık taşınabilir pilinizi aynı sınırlamalarla sınırlandırıyorsunuz. 6.000 mAh pilin 0,5 Amperde şarj olması çok uzun zaman alacaktır.

ZAGGsparq 6000, 50-60Hz’de herhangi bir 120-240 VAC prizde çalışacak açılır kapanır uçlar içerir. Bu, ABD’deyseniz, sorun olmayacağınız anlamına gelir, ancak diğer ülkeler farklı frekanslarda farklı voltajlar kullanır. Bulunduğunuz yer desteklenen giriş aralığı içindeyse, ihtiyacınız olan tek şey sokete uygun bir adaptördür.

Ayrıca, taşınabilir pilinizi şarj etmek için 3. taraf bir duvar şarj cihazıyla sınırlı olmadığınız anlamına gelir, ZAGGsparq 6000 kendi dahili şarj cihazıyla birlikte gelir.

Kolaylık ve Özellikler

Çoğu taşınabilir pilde, şarj edeceğiniz şeye ek olarak yanınızda bir duvar şarj cihazı ve bir USB kablosu taşımanız gerekir. ZAGGsparq 6000 yerleşik bir duvar şarj cihazı içerdiğinden, yanınızda taşımanız gereken bir şey daha azalır. Uygun!

Çoğu taşınabilir pil, içlerinde ne kadar şarj kaldığını kontrol etmenin bir yolunu içerir. Bu da farklı değil, sadece sol üstteki düğmeye basın ve her biri yaklaşık yüzde 20’yi temsil eden bir dizi parlak, mavi LED yanıyor.

ZAGG sparq 6000 uçlar

Çoğu taşınabilir pilin aksine, ZAGGsparq 6000 bir kapatma anahtarı içerir. İlk başta bunun alışılmadık olduğunu düşündük ama kullandıkça daha çok sevdik!

Taşınabilir piller, güç girişi ve güç çıkışı bağlantı noktalarına sahip büyük bir pilden daha fazlasıdır. Ayrıca, hem şarj etme hem de boşaltma işlevlerini yönetmek için oldukça karmaşık devrelerin yanı sıra pil durumunu bildirme yeteneği de içerirler. Bütün bunlar güç gerektirir. Bu gücü nereden alıyor? Tipik olarak pilin kendisinden — tam olarak şarj olmasını ve ihtiyaç duyduğunuz her an hazır olmasını istediğiniz pilin aynısı.

Ne yazık ki, taşınabilir piller oturdukları için, bu devrelerde hala onlara güç olabilir ve daha sonrası için saklamak istediğiniz suyu tüketiyor olabilir, bu da taşınabilir pilinizin tam da en çok ihtiyacınız olduğu anda bitmesine neden olabilir.

Her zaman fişe takılı tutmak isteyebilirsiniz, ancak bu piller için sağlıklı değildir. Aşırı şarj olmamaları ve sabit yüzde 100 şarj durumunda kalmamaları için fişlerini çekmeniz gerekir. ZAGG, bu kapatma anahtarıyla dahiyane bir şey buldu!

ZAGGsparq ile pili şarj edebilir, fişini çekebilir ve kapatabilirsiniz. Bu şekilde siz hazır olduğunuzda piliniz de hazır olur — telefonunuzu veya tabletinizi şarj etmeniz gerektiğinde pili açmayı unutmayın. Muhteşem!

Neredeyse mükemmel

ZAGGsparq 6000

ZAGGsparq 6000’in taşınabilir bir şarj cihazının elde edebileceği kadar mükemmel olduğunu söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Geliştirilebilecek birkaç şey var.

İlk olarak, şarj etmek istediğiniz şeye bağlanmak için hala bir kabloya ihtiyacınız olacak. Bugünlerde çoğu akıllı telefon ve tablet, şarj bağlantı noktası olarak mikro USB kullandığından, ZAGG’ın taşınabilir pil tasarımına düzgün bir şekilde yerleştirilmiş dahili bir mikro USB kablosu içermesi güzel olurdu. Bununla birlikte, iOS ve diğer bazı üreticiler tescilli kablolar kullandığından (örneğin, Samsung konektörü ve Apple’ın Lightning konektörü) standart bir USB bağlantı noktasına gitmek mantıklıdır. Mecbur kalmadıkça başka bir kablo taşımamayı tercih ederiz.

İkincisi, bazı cihazlar, olası çıkışı 2A’dan 5A’ya yükselten USB 3.0 ile gelmeye başlıyor. Bugün bu cihazlar çok az sayıda, ancak daha yaygın hale gelecekler. Bunun gibi taşınabilir piller, USB 3.0 özelliklerini destekledikleri kadar hızlı olmasa da, bu cihazları şarj etmeye devam edecektir.

Son olarak, bir duvar prizine takılıp tamamen şarj edildiğinde, bu cihaz sinir bozucu bir uğultu yayar. Bunda yanlış bir şey yok, sadece dikkat dağıtıyor. Fişten çıkarıp kapattığımız anda her şey çok güzel ve sakindi ama tam şarj olunca hiç ses çıkarmasa iyi olurdu.

Bu öğelerin hiçbiri dikkat çekici olarak değerlendirilmemelidir ve biz hala ZAGGsparq 6000’in bugün piyasadaki en iyi ve en çok özellikli taşınabilir pillerden biri olduğunu düşünüyoruz.

Kullanılabilirlik

ZAGG sparq 6000, neredeyse mükemmel

ZAGG’ye göre sparq 6000 bugün, yani 24 Şubat 2014’te gönderilmeye başlandı ve ücretsiz gönderimle birlikte 99,99 ABD doları önerilen perakende fiyatıyla yeniden satılıyor. Amazon, ürünü Prime kargo ile 70.03 $ karşılığında listeler.

Bütçeye önem veriyorsanız, ZAGG’nin sırasıyla 39,99 ABD Doları ve 69,99 ABD Doları karşılığında hem 1.220 mAh (tek bir 1A USB bağlantı noktasıyla) hem de 3.100 mAh (tek bir 2.1A USB bağlantı noktasıyla) modelleri vardır.

Benim gibiyseniz ve hareket halindeyken ekstra pil gücüne ihtiyacınız varsa, kesinlikle taşınabilir bir pile ihtiyacınız vardır. Özelliklerle dolu ZAGGsparq 6000’i seçerek en azından hayal kırıklığına uğrayacağınızı düşünmüyoruz.