T-Mobile, müşteri eklemelerinde yüksek seyrediyor, ancak 2021 veri ihlali kayıplara neden oluyor


Ne bilmek istiyorsun

  • T-Mobile, birleşmeyle ilgili giderler, 2021 veri ihlali için uzlaşma giderleri ve kablolu varlıklarla ilgili değer düşüklüğü giderleri nedeniyle gelir artışına rağmen 108 milyon dolarlık net zarara sahipti.
  • T-Mobile müşterilerinin %87’sini oluşturan orta bant 5G kapsamında 320 milyon, 235 milyon kapsama alanı ile 5G yatırımlarına devam ediyor.
  • Sprint ağının kapanması devam ediyor, sitelerin üçte ikisi kapanıyor ve bu ağdaki ağ trafiğinin %1’inden azı kapanıyor.

T-Mobile Çarşamba günü 2. Çeyrek mali kazançlarını açıkladı ve bazı beklenen maliyetler nedeniyle bazı kayıplar olsa da, taşıyıcı büyümesi konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

CEO Mike Sievert liderliğinde, taşıyıcı 2022’nin ikinci çeyreğinde 108 milyon $ zarar açıkladı. Bir yıl önce, taşıyıcı aynı dönemde 978 milyon $ net gelire sahipti ve gelirler artarken bazı ek büyük harcamalar vardı . T-Mobile, bunun birleşmeyle ilgili giderleri, kablolu varlıklar için değer düşüklüğü giderlerini ve 2021 veri ihlalinin ardından son toplu dava anlaşmasıyla ilgili giderleri kapsadığını söylüyor.