T-Mobile, diğer ABD taşıyıcılarının önünde %100 yenilenebilir enerji hedefine ulaştı


Ne bilmek istiyorsun

  • T-Mobile, 2018’de belirlenen iddialı bir hedefin ardından %100 yenilenebilir enerjiye ulaşan ilk ABD telekom şirketidir.
  • T-Mobile, kullandığı enerjinin tamamını karşılamak için rüzgar ve güneşe yatırım yaparak bu hedefe ulaşmıştır.
  • T-Mobile ayrıca perakende mağazalarını, veri merkezlerini ve hücre tesislerini daha enerji verimli ekipmanlarla yükseltti.

T-Mobile, 2018’de %100 yenilenebilir enerjiye ulaşma taahhüdünü yerine getiren ilk ABD taşıyıcısı oldu. T-Mobile duyuruldu (yeni sekmede açılır) RE100 hedefine sekiz sanal güç anlaşması, 19 perakende anlaşması, bir Green Direct programı ve ayrıştırılmış Yenilenebilir Enerji Sertifikaları içeren bir stratejiyle ulaştığını söyledi. Bu, tüm ekipmanını doğrudan yenilenebilir bir kaynağa bağlamak yerine, T-Mobile’ın kullanılan tüm enerjiyi hesaba katacak kadar rüzgar ve güneş enerjisi projelerine yatırım yapmasına izin verdi.

T-Mobile’ın CEO’su Mike Sievert şunları söyledi:

T-Mobile, 2021’in sonuna kadar tamamen yenilenebilir enerjiye geçme taahhüdünde bulunan ilk telekom olarak zemine bir pay koydu ve şimdi bu dönüm noktasına diğerlerinden yıllar önce ulaşan ilk şirketiz. Bu kolay bir iş değildi ama bir hedef belirledik ve bunu başardık. Bugün, gezegen üzerindeki etkimizi azaltma taahhüdümüzde sarsılmaz bir ekibin olağanüstü çabaları sayesinde Un-carrier, Amerika’nın en büyük, en hızlı ve en güvenilir 5G ağına %100 temiz elektrikle güç sağlıyor.

T-Mobile güneş ve rüzgar projeleri

Kaynak: T-Mobil (İmaj kredisi: Kaynak: T-Mobile)

T-Mobile, ülke çapında temiz enerji ile topluluklara fayda sağlayan ve bölgede istihdam yaratan güneş ve rüzgar projelerini destekliyor. T-Mobile ayrıca taşıyıcının Maine, Massachusetts, Minnesota, New York ve Oregon’da 25 yılda 2,1 milyon MWh’den fazla enerji sağlayan yerel şebekelerin yeşilleştirilmesini destekleyen 37 topluluk güneş enerjisi projesini desteklediğini belirtiyor.