Şu anda satın alabileceğiniz en iyi USB-C Şarj Cihazları


Şarj cihazları, günümüzün teknoloji odaklı dünyasında her yerde bulunur ve kitleler arasında yerini almış bir standart USB-C’dir. Bağlantı noktası türü, akıllı telefon endüstrisinde kullanımını standart hale getirmek için yönetim organlarını bile yönlendiren uyumlu bir biçimdir. Ancak bu can sıkıcı ayrıntılara odaklanmayalım. Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen cihazlarınızı şarjlı ve hareket halinde kullanıma hazır durumda tutmaya yardımcı olacak bir aksesuar arıyorsunuz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bu nedenle, kullanım durumunuz için en iyi şarj cihazını seçmenize yardımcı olmak için bu makalede, cihazlarınızı şarjlı tutmayı yönetmesi kolay bir senaryo haline getirecek en yetenekli donanımı kısa listeye aldık.


Genel Olarak En İyisi: Satechi 66W 3 Bağlantı Noktalı GaN Şarj Cihazı

Satechi 66W GaN USB C Şarj Cihazlarının önünü ve arkasını gösteren bir resim

Kaynak: Satechi

Sunulan gücü ve bağlantı noktası kullanılabilirliğini artıran bu listede ilk olarak Satechi 66W 3 Bağlantı Noktalı Galyum Nitrür şarj cihazı var. Minimal, işlevsel ve kurulumun estetiğine uyması kolay bir şarj aksesuarı arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken aksesuar budur. Bu aksesuara katlanabilir tırnakların eklenmesi, onu kolayca taşımanıza izin vererek avantajlarını daha da artırır.

Bu şarj cihazında GaN’nin uygulanması, Satechi’nin cihazlara 66 W güç sağlamak için gereken boyutu önemli ölçüde azaltmasına olanak tanır. Şimdi ise adından da anlaşılacağı üzere aksesuarın ön tarafında üç adet USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Bu bağlantılar, çeşitli ayarlarda mevcut gücü aktarabilir.

Tek bir cihazı Satechi 66W Şarj Cihazına bağlamak 65W pompalayacaktır. İkinci bir cihaz eklediğinizde, şarj cihazı 30W ve 30W kurulumuna veya 45W ve 20W kurulumuna geçer. Ve bir üçüncünün eklenmesi, sistemin 30W, 18W ve 18W güç sağlamasını sağlayacaktır.

Satechi 66W GaN USB C Şarj Cihazı için Ürün Resmi

Satechi 66W GaN Şarj Cihazı

Satechi’nin 66W GaN Şarj Cihazı, bağlı cihazlarınıza, şarj cihazında çok fazla zaman harcamadan bir günlük kullanım boyunca dayanabilmelerini sağlayan bölünmüş bir mekanizmada önemli miktarda güç sağlamayı vaat ediyor. Dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerle uyumluluğa sahiptir.

Alternatif

Anker Nano Pro 521 için Ürün Resmi

Anker 521 (Nano Pro 40W)

Anker 521, birden fazla cihazınız için kompakt bir güç çözümü arıyorsanız, yanınızda bulundurmanız gereken iyi bir aksesuardır. Bağlantı noktası, 40W kapasitesini iki bağlantı noktası arasında bölebilir veya uyumlu bir bağlantı olduğunda tüm miktarı sağlayabilir.

Ultra Kompakt Şarj Cihazı: Anker 511 USB-C Şarj Cihazı

Anker Nano Pro 20W ve mevcut üç rengi, Gri, Açık Mavi ve Pembe

Kaynak: Anker

Şarj cihazlarıyla, aynı anda birden fazla cihazı çalıştırmak için birden fazla bağlantı noktasına erişime sahip olmak şık bir özelliktir. Ancak, saklaması kolay, ancak bir cihazı hızlı bir şekilde şarj edebilen kompakt bir çözümün daha değerli olabileceği zamanlar vardır. Anker 511 (Nano Pro 20W) şarj cihazı bu aksesuar olmayı hedefliyor.

Bir iPhone kullanıcısıysanız veya yakın zamanda Android’e geçtiyseniz, muhtemelen iPhone 12 piyasaya sürülene kadar kutunun içinde verilen 5W şarj cihazının farkındasınızdır. Nano Pro henüz benzer boyutta, dört kat daha fazla güce sahip, ante’yi sadece 5W’tan 20W’a çıkarmak.

Isının küçücük kasada yaratacağı etkiyi düşünürsek, aksesuar elbette tüm gücünü performansa çeviremiyor. Bu nedenle Anker, birimin iPhone’unuzu 25 dakikada %50’ye kadar şarj edebileceğini iddia ediyor – Apple’ın 20W adaptörü iddiasıyla aynı.

Anker 511, kompakt boyutu (paketlemeyi kolaylaştırır), renkleri ve çeşitli markalarla uyumluluğu nedeniyle listede kendine yer buluyor. Ayrıca, şarj cihazı sıcaklıklarını ve güç çıkışını izleyen Dinamik Sıcaklık Sensörü ve Güç Ayarlayıcı Çipi gibi ek güvenlik özelliklerine sahiptir.

Boyutu biraz büyütmekten çekinmiyorsanız ve USB-C PD ve PPS (Programlanabilir Güç Kaynağı) özelliği ile uyumluluğu korumak istiyorsanız, Anker Nano II 30W şarj cihazına bakın.

Anker Nano Pro 20W USB C Şarj Cihazı için Ürün Resmi

Anker 511 (Nano Pro 20W)

Anker 511 (Nano Pro 20W), cihazınızı çalıştırabilmenizi ve kullanıma hazır tutabilmenizi sağlamak için günlük kullanımınız veya seyahat kitiniz için satın alabileceğiniz kompakt bir USB-C Şarj Cihazıdır!

Yüksek Güçlü Şarj Cihazı: Satech 165W 4 Bağlantı Noktalı GaN Şarj Cihazı

Satechi 165W USB C Güç Adaptörü, ayrılabilir güç kablosu takılı

Kaynak: Satechi

Anker 511’in ultra kompakt vaadinin ardından 165W Satechi 4 Bağlantı Noktalı GaN Şarj Cihazı geliyor; bu aksesuar, yukarıda listelenenin tam tersidir ve kullanıcıların herhangi bir zamanda dört cihaza kadar kolayca güç sağlamasına izin verecek kadar yüksek bir watt sağlamayı vaat eder.

En İyi Genel önerimiz gibi, birden fazla cihaz bağlandığında 165W çeşitli konfigürasyonlara bölünecektir. Anlamayı kolaylaştırmak için, aşağıdaki tabloda bölünme koşullarını gösterdik.

Cihazlar

Güç Bölünmesi (Toplam Kapasite = 165W)

1 Cihaz

100W

2 Cihaz

100W + 60W

3 Cihaz

60W + 60W + 45W
100W + 30W + 30W

4 Cihaz

60W + 45W + 30W + 30W

OEM, şarj cihazını en son MacBook modelleri ve diğer birçok USB-C cihazıyla uyumlu olarak tanımlar. Kutusunda bir kaç aksesuarı mevcuttur. Birincisi, şarj cihazına güç sağlamak için kullanacağınız çıkarılabilir bir güç kablosu ve ardından şarj cihazını yerleştirmek için bir masaya yerleştirilebilen bir stand.

66W Satechi gibi bu da tasarımında estetik bir aksesuardır ve çok fazla ödün vermeden birden fazla cihaza güç sağlamanız gerekiyorsa kurulumunuza eklemeye değer.

Satechi 165 W USB C Güç Adaptörü için Ürün Resmi

Satechi 165W USB-C Şarj Cihazı

Satechi 165W 4 Bağlantı Noktalı USB-C Şarj Cihazı, güçlü donanıma kolayca tutarlı bir şarj cihazı sağlayabilen bir ürün arıyorsanız, kurulumunuza ekleyebileceğiniz güçlü bir aksesuardır.

Alternatif

Anker 100W USB C Şarj Cihazı 736 için Ürün Resmi

Anker 736 Şarj Cihazı – Nano II 100W

Satechi 165W USB-C Şarj Cihazına daha ucuz bir alternatif olan Anker 736 (Nano II 100W), bir USB A bağlantı noktasına erişiminizi sürdürmek istiyorsanız kurulumunuza eklemeniz gereken aksesuardır. Daha küçük bir pakete daha fazla güç sığdırmak için benzer GaN teknolojisini kullanır. Şarj cihazında, şarj etmek istediğiniz cihaz için hangi bağlantı noktasının en iyi şekilde çalışacağını gösteren işaretler bile vardır.

Araç Şarj Cihazı: Spigen ArcStation 65W Çift Bağlantı Noktalı

Spigens 65W USB C Araç Şarj Cihazının ürün görseli

Kaynak: Spigen

Ve bu derlemeyi bitirmeden önce, hareket halindeyken cihazlarınızı şarj etmenizi kolaylaştıracak bir şarj cihazından bahsetmek istiyoruz. Arabalar için Spigen ArcStation, kullanıcıların cihazlarını bağlaması için iki bağlantı noktası sağlayan 65 W’lık bir USB-C Şarj Cihazıdır. Güç çıkışı, biri 45 W, diğeri 20 W güç sağlayan iki bağlantı noktası arasında bölünmüştür.

Bu nedenle, bu aksesuar, bu listedeki gücü düzenleyebilen diğerlerinden farklı olsa da, cihazlarınızın açık ve kullanıma hazır durumda kalmasına yardımcı olacak en güzel görünümlü aksesuarlardan biridir.

Spigen 65W USB C Araç Şarj Cihazı için Ürün Resmi

Spigen ArcStation 65W Çift Bağlantı Noktalı Araç Şarj Cihazı

Spigen ArcStation 65, hareket halindeyken telefonlarınızı, tabletlerinizi ve dizüstü bilgisayarlarınızı şarj etmek için iki adet USB-C bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Toplam 65W, biri 45W ve diğeri 20W çıkış sağlayan iki bağlantı noktası arasında bölünmüştür.