Starlink, uçak içi Wi-Fi’nizi yükseltmek için Hawaiian Airlines ile ortak oldu


Ne bilmek istiyorsun

  • Hawaiian Airlines, uçuş sırasında “yüksek hızlı, düşük gecikmeli” Wi-Fi sağlamak için Starlink ile ortaklık kurdu.
  • Starlink’in uydu internet bağlantı hizmeti, havayolu şirketinin Airbus A330, A321neo ve yaklaşan Boeing 787-9 uçaklarında başlayacak.
  • Hizmet, 2023 yılında uçaklara kurulacak.

Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını güvence altına almakla meşgulken, diğer şirketi SpaceX, hayatımızı (veya en azından işe gidiş gelişlerimizi) biraz daha iyi hale getirmeye odaklanmış durumda. Hawaiian Airlines bu hafta, birçok uçağında uçak içi geniş bant sağlamak için Starlink ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Anlaşma, Starlink ile büyük bir havayolu şirketi (charter havayolu şirketi JSX yakın zamanda benzer bir ortaklığı duyurdu) arasındaki ilk anlaşma ve yolculara ABD, Hawai adaları arasındaki uçuşlarda “yüksek hızlı, düşük gecikmeli geniş bant internet erişimi” sağlayacak. Okyanusya ve Asya. Bağlantı sorunsuz olacak ve yolcular birçok havayolunda yaygın olan kayıt sayfaları veya ödeme portalları ile uğraşmak zorunda kalmayacak. En iyi yanı: Ek ücret karşılığında sunulan diğer uçak içi Wi-Fi hizmetlerinin aksine, hizmet yolculara ücretsiz olarak sunulacak.