Sony’ye göre PSVR oyunları neden PS VR2’de çalışmayacak?


Ne bilmek istiyorsun

  • PlayStation’ın Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, orijinal PlayStation VR oyunlarının bir PS VR2 başlığında çalışmayacağını açıkladı.
  • Nishino, izleme teknolojisindeki farklılıkların, PSVR oyunlarının PS VR2 kulaklıklarda çalışmamasının birincil nedeni olduğunu belirtti.
  • Öncelikle, DualShock 4 kontrol cihazını birçok oyunda kullanma gerekliliği, PS VR2’nin bu kontrol cihazını takip edememesi nedeniyle büyük olasılıkla nedenin büyük bir parçası olabilir.

Gelecek yıl piyasaya sürüldüğünde orijinal PlayStation VR oyunlarınızın PS VR2’de yepyeni bir hayata kavuşmasını umuyorsanız, tam bir hayal kırıklığı içindesiniz. PlayStation’ın Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, orijinal PlayStation VR oyunlarının bir PS VR2 kulaklıkta çalışmayacağını ortaya çıkararak yeni kulaklık için geriye dönük uyumluluk umutlarını ortadan kaldırdı.

Resmi PlayStation Podcast bölüm 439’da potansiyel geriye dönük uyumluluk sorulduğunda (yeni sekmede açılır), Nishino, iki kulaklığın izleme yeteneklerindeki farklılıklar nedeniyle bunun mümkün olmayacağını söyleyerek bu olasılığı hemen reddetti. Bunun nedeni, orijinal PSVR’de PS Eye aksesuarı aracılığıyla sabit bir noktaya monte edilmiş bir çift kamera kullanılmasına karşın, PS VR2’nin kullanılmasıdır. (yeni sekmede açılır) kulaklığın kendisinde bulunan dört kamera aracılığıyla oyuncu hareketini izler.