Sony, Xperia 1 IV’ü çok yakında piyasaya sürebilir, 11 Mayıs’ta ‘heyecan verici duyuru’ ile dalga geçiyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Sony, 11 Mayıs için yeni bir Xperia duyurusu yapıyor.
  • Şirketin premium Xperia 1 IV’ü piyasaya sürmesi muhtemel.
  • Cihaz, etkileyici özelliklere sahip selefi ile aynı tasarım ipuçlarını takip edecek.

11 Mayıs yoğun bir gün olacak. Google’ın yaklaşmakta olan geliştirici konferansına başlayacağı gün, ancak Sony de aynı gün için kendi etkinliğini duyurmaya karar verdi ve sonunda Xperia I IV’ü tanıtabilir.

Pazartesi günü Sony, Twitter’da yeni bir Xperia ürününe odaklanan “heyecan verici bir duyuru” için bir teaser yayınladı. Şirket bu ürünün ne olacağını söylemiyor ancak Xperia 1 IV olma ihtimalinin yüksek olduğunu tahmin etmek zor değil. Şirket, geçen yıl Nisan ayında Xperia 1 III’ü piyasaya sürdü, bu yüzden Sony’nin ürün yelpazesindeki bir sonraki amiral gemisinin zamanı geldi.

Xperia I IV hakkında çok fazla söylenti olmadı, ancak cihazın nasıl görüneceğine dair birkaç görsel gördük. Görüntülere göre, Xperia I IV’ün muhtemelen en iyi Android telefonların trendlerini takip etmeyeceğini ve muhtemelen önceki modellerle, çerçevelerle ve diğerleriyle aynı tasarıma sahip olacağını öğrenince hayal kırıklığına uğrayabilir veya üzülmeyebilirsiniz.

Sony Xperia 1 IV sızdırılmış render

(İmaj kredisi: Giznext aracılığıyla Steve Hemmerstoffer)

Arkada üçlü bir kamera kurulumu var ve bir Weibo kullanıcısı, telefonun Xperia 1 III’teki değişken telefoto lensini koruyacağını iddia ediyor, bu biraz iyileşme görebilir. Ek olarak, birincil kamera da bir yükseltme alabilir. Bununla birlikte, bunun daha yüksek bir piksel sayısı (nihayet) veya Xperia Pro-I’e benzer daha büyük bir sensör anlamına gelip gelmediği belli değil.