Sonunda ‘gaming’ ve ‘Mac’ kelimelerini hiç utanmadan aynı cümlede kullanabileceksiniz.


Apple dün macOS Ventura’yı tanıttı ve sonbaharda platforma gelecek bazı büyük değişiklikleri duyurdu. Windows ve uygulamalar arasında geçiş yapmanızı sağlayan Stage Manager, yeniden tasarlanmış bir kontrol paneli, mesaj ve posta güncellemeleri, yeni Safari özellikleri ve çok daha fazlası var. Ancak benim dikkatimi çeken bu olmadı. Mac bilgisayarlar nihayet daha iyi oyun makineleri haline geliyor; bu, geçmişte 1.000$’ı aşan cihazınızın AAA oyunları çalıştıramadığı için suçluluk duymadan aynı cümlede kullanabileceğiniz kelimeler değil. Etkinliği kaçırdıysanız, işte kısa bir özet ve Jaime Rivera’nın yakalamanız gereken ilk izlenimleri.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Apple, Mac platformuna gerçek AAA oyunları getiren Metal’in son sürümünü duyurdu. Bu, Apple’ın on yıldan fazla bir süredir Mac’te oyun oynamayı ilk kez ciddiye aldığına işaret ediyor ve heyecanlanacak çok şey var. M1’in ve şimdi de M2 ​​serisi Apple Silicon’un gücünden yararlanarak geliştiricilerin oyunlarını daha iyi optimize etmelerini ve platforma getirmelerini sağlayacak.

Mac bilgisayarlarda macOS Ventura
Kaynak: elma

Kaynak: elma

Metal 3, grafikler ve bilgi işlem gücü arasında sıkı bir entegrasyon getiriyor. Yeni değişiklikler, oyunların daha hızlı yüklenmesini, oluşturma yeteneklerini ve yükseltmeyi iyileştirmesini sağlayacak. Son değişikliklerin bir sonucu olarak Apple, Capcom ve Hello Games ile ortaklık kurdu. Resident Evil Köyü Ve No Man’s Sky Mac’e. İkincisi, 2022’de bir noktada iPad’de de mevcut olacak.

Apple, basitliği ve yüksek düzeyde optimize edilmiş yazılımı nedeniyle son 20 yılda birçok profesyonel için başvurulacak platform oldu, ancak platform oyun oynamaya hiç odaklanmadı. Apple Arcade, Mac’e ve diğer Apple cihazlarına pek çok harika ve benzersiz oyun getiriyor, ancak hiçbir zaman tam anlamıyla başarılı olamadı ve oyunlar kullanıcılara ait olamaz, bu da onları erişim elde etmek için bir abonelik ücreti ödemeye zorlar. Bu iki oyunun Apple Arcade’e katılıp katılmayacağı veya App Store’da veya App Store dışında ayrı listeler halinde bulunup bulunmayacağı belli değil.


Apple, oyun geliştiricilerini oyunlarını macOS’a getirmeye ikna etmelidir

Pek çok kişi, Apple’ın Mac’e gerçek AAA oyunları getirmesine gerek olmadığını ve Windows ve diğer oyun platformlarıyla rekabet etmesi gerekmediğini savunuyor. Microsoft veya Steam ile aynı kapsamlı oyun kitaplığını sunamayacağı için Windows ile rekabet etmesi gerekmediğine katılıyorum. Yine de, güçlü yeni çiplerden yararlanan, optimize edilmiş grafik yoğun oyunlardan oluşan çok daha geniş bir seçime ihtiyacı var. Donanım, sürükleyici oyunların üstesinden gelmekten daha fazlasıdır ve Apple’ın geliştiricilerin ve büyük oyun stüdyolarının oyunlarını taşımasına yardımcı olmak için daha fazla ayarlama yapması gerekir.

Mac’teki oyun pazarının o kadar küçük olduğunu ve geliştiricilerin bunun için ekstra kaynakları geliştirmeye muhtemelen değmeyeceğini iddia edebilirsiniz, ancak Apple bazı teşvikler sunarsa, önümüzdeki üç yıl içinde platformda büyük değişiklikler getirebilir. dört sene.

Sanal bir makine ve pahalı bir harici GPU kullanmadan Grand Theft Auto, Cyberpunk 2077, DOOM Eternal, Forza Horizon ve daha fazlasını oynadığınızı hayal edin. 2.000 ABD doları veya daha fazlasına mal olan bir makine için, sorunsuz bir şekilde oyun oynama yeteneği sunabilmelidir.

Mac’te oyun oynanmalı

Metal 3 kullanan Apple MacBook

Kaynak: elma

M1 ve M2 Silicon tarafından desteklenen yeni Mac bilgisayarlar her zamankinden daha güçlü ve ısınma bir sorun olmaya devam etse de platformun daha çok yönlü olması gerekiyor. Apple bilgisayarları zaten her alanda hem sıradan kullanıcılara hem de profesyonellere hitap ediyor ve bu da onları iş ve eğitim için mükemmel bir seçim yapıyor, ancak Apple’ın çok yönlü daha iyi bir dizüstü bilgisayar yapmak için daha fazlasını yapması gerekiyor.

Apple, MSI, ASUS, Dell, Razer ve diğer popüler oyun-dizüstü bilgisayar satıcılarını tahtından indirmeyecek, ancak çok ihtiyaç duyulan değişiklikleri getirmek ve yayıncıları oyunlarını taşımaya ikna etmek için gerekli tüm kaynaklara sahip. macOS, oyun dünyasında çok az yer kaplar, ancak zamanla çok daha büyük bir ölçeğe ulaşabilir ve kapsamlı bir oyun kitaplığı sunar. Platform zaten oyun denetleyicilerini destekliyor ve Metal 3’ün piyasaya sürülmesiyle Apple, oyun yayıncılarını ikna etmek için ihtiyaç duyduğu güce sahip olduğunu gösterdi ve daha fazla geliştiriciyi diğer tarafa katılmaya teşvik edip edemeyeceğini göreceğiz. macOS oyunlarının geleceği parlak görünüyor ve No Man’s Sky’ı Mac’te test etmek için sabırsızlanıyorum.

Mac’te oyun oynanacağını düşünüyor musunuz? Apple’ın iki büyük oyunu platforma getirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!

Bu muhteşem M1 ve M2 destekli Apple bilgisayarlara göz atın!

 • 24 inç iMac (M1 2021)

  En yeni 24 inç iMac, nihayet Apple’ın kendi güçlü M1 Silicon’u ve 8 GB RAM ile birlikte geliyor. Yeni, geliştirilmiş bir tasarıma, daha yüksek kaliteli bir kameraya, mükemmel hoparlörlere sahiptir ve odanızı veya ofisinizi aydınlatmak için bir dizi yeni renkte sunulur.

 • PBI Apple M1 MacBook Air

  13 inç Apple MacBook Air

  M1 MacBook Pro ve MacBook Air, hafif işler için mükemmel olan en uygun fiyatlı Apple dizüstü bilgisayarlarından bazılarıdır ve gerektiğinde bazı ağır düzenleme ve araçları bile işleyebilirler.

 • MacBook Air M2 2022

  13,6 inç Apple MacBook Air

  En yeni MacBook Air, M1 serisi yongalardan bile daha iyi performans sunan M2 Apple Silicon tarafından desteklenmektedir. Mükemmel bir pil ömrüne ve hareket halindeyken çoklu görev, düzenleme ve çalışma için ihtiyacınız olan tüm performansa sahiptir.

 • MacBook Pro 14 önden görünüm

  14 inç Macbook Pro

  Fotoğraf, video ve sesi düzenlemenizi sağlayan, piyasadaki en kompakt ve güçlü cihazlardan biridir. Hareket halindeyken ihtiyacınız olan tüm güce sahip taşınabilir bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, bu en iyi seçeneklerden biridir.

 • MacBook Pro 14 önden görünüm

  16 inç Macbook Pro

  Yeni 16 inç MacBook Pro, içinde yepyeni M1 Pro veya M1 Max yongaları ile donatılmış olarak gelir ve bol miktarda bellek ve saklama alanıyla yapılandırılabilir. Fotoğraf/video düzenleme, ses prodüksiyonları ve daha fazlası gibi yoğun grafik gerektiren görevleri gerçekleştirmek için piyasadaki en güçlü dizüstü bilgisayarlardan biridir.

 • Mac Studio PBI'sı

  Apple Mac Stüdyosu (2022)

  Mac Studio, Apple’ın masaüstü sınıfındaki en yeni bilgisayarıdır. Apple’ın en hızlı M1 Max/Ultra yonga setine, 128 GB’a kadar RAM’e, 8 TB SSD’ye ve çok daha fazlasına sahiptir. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın: