Snapdragon Wear 5100 ve 5100+ yongalarının Qualcomm tarafından test edildiği bildiriliyor


Qualcomm’un akıllı saat için Snapdragon Wear 5100 ve 5100 Plus yonga setlerini test ettiği bildiriliyor. Söylentiler doğruysa, bu yıl akıllı saat için Samsung’un yonga seti ile zorlu bir rekabet yaşanacak.


Samsung, son yıllarda giyilebilir yonga setleri söz konusu olduğunda liderliği ele geçirdi. En yeni 5nm düğüm işlem tabanlı Exynos W920’nin harika bir akıllı saat yonga seti olduğu ortaya çıktı – önceki nesle göre daha iyi pil ömrüyle aynı seviyede performans üretti. Ve şimdi, Qualcomm Snapdragon Wear 5100 ve 5100 Plus sızdırıldığı için Qualcomm’un yakalama oyununu oynadığı görülüyor.


Güvenilir kaynaktan bir rapor WinFuture Qualcomm’un dahili olarak ‘SW5100’ model numaralı iki yonga setini test ettiğini iddia ediyor. Bunların, muhtemelen Snapdragon Wear 5100 ve Wear 5100 Plus olarak adlandırılacak olan Qualcomm’un yaklaşmakta olan akıllı saat yonga setleri olduğuna inanılıyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Rapora göre, Qualcomm Snapdragon Wear 5100’ün her iki varyantı da 1.7GHz’de dört ARM Cortex-A53 çekirdeğine ve 700 MHz’de çalışan Adreno 702 GPU’ya sahip olacak. Ayrıca LPDDR4X RAM, eMMC 5.1 bellek, LTE bağlantısı, Bluetooth 5.2 ve 5 GHz Wi-Fi ağlarına (802.11c) bağlantı özelliklerine sahip olacak. Yine de 5G için destek yok.

Evet, rakamlara dikkatlice bakarsanız, saat hızları önceki nesil Snapdragon 4100 platformundan daha yavaş. Ama aşağılığın bittiği yer burasıdır. Söylentilere göre Snapdragon Wear 5100 ve Wear 5100 Plus, 4nm düğüm sürecinde üretilecek. Bağlam açısından, önceki nesil Wear 4100, 12nm düğüm sürecini temel alıyordu (ne kadar az, o kadar iyi). Daha küçük bir düğüm işlemine geçiş (teorik olarak) daha iyi performans ve daha iyi pil ömrü sağlamalıdır.

Aslında, Wear 5100’ün ayrı bileşenler olarak SoC ve güç yönetimi denetleyicisi ile “Kalıplanmış Küçük Paket” veya MLP kullandığı söyleniyor. Wear 5100 Plus’ın aynı pakette SoC ve güç denetleyicisine sahip olacak “Kalıplı Gömülü Paket” kullandığı söyleniyor. Plus varyantı, mevcut Wear 4100 Plus platformuna çok benzeyen, düşük güç modu için ayrı bir QCC510 yardımcı işlemciye sahip olacak.

QCC510 yardımcı işlemcisi, Bluetooth ve Wi-Fi iletişimi, her zaman ekranda özelliği açma, bildirim gönderme ve hatta düşme ve kalp atış hızı değişim tespiti gibi görevleri ortadan kaldırmalıdır. Bu, ana işlemciden bazı görevlerin alınmasına yardımcı olmalıdır. Sonuç olarak, Snapdragon Wear 5100 platformu, akıllı saatler için önceki nesil Qualcomm yonga setlerinden daha iyi bir yonga seti olduğunu kanıtlamalıdır.

Snapdragon Wear 5100 platformunun kullanılabilirliği veya duyurusu hakkında henüz bir bilgi yok. Qualcomm’un akıllı saatler için yonga seti hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça Pocketnow’u izlemeye devam edin.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic siyah ürün kutusu görseli

Samsung Galaksi İzle 4

Samsung Galaxy Watch 4, Samsung’un en yeni özelliklerini sunar ve yeni sensörler, etkinlik ve sağlık izleme özellikleriyle birlikte gelir. Aynı zamanda en yeni Wear OS sistemini çalıştıran ilk akıllı saattir. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.

Kaynak: WinFuture | Aracılığıyla: 9to5Google