Snapdragon Wear 4100+ SoC ile Fossil Gen 6 sızıntıları


Fossil Gen 6, daha önce bir satıcının web sitesinde listelenmiş ve yeni saatin bazı teknik özelliklerini ve ayrıca birkaç fotoğrafını ortaya çıkarmıştı.


Fossil, Ağustos ayının başlarında yaklaşan Gen 6 akıllı saatle dalga geçmeye başladı. Saat, daha önce bir satıcının web sitesinde listelenmişti ve bu da bize daha yakından bakmamızı sağladı. Bazı özellikleri ortaya koyuyor ve ayrıca bize yeni saatin bir dizi fotoğrafını gösteriyor.


Listeleme tarafından bulundu WinFuture (aracılığıyla 9to5Google) bu, cihazı teknik özellikler ve render görüntüleri ile tam olarak gösterir. Her şeyden önce, saat Snapdragon 4100+ yonga setine sahip olacak. 1,7 GHz hızında dört çekirdekli A53 işlemciye sahip 12 nm’lik bir çip. Güncellenen ‘artı’ değişken, uyku, kalp atış hızı takibi gibi daha fazla görevin ana işlemciden boşaltılmasına da olanak tanır. Gen 6’nın ayrıca 1 GB belleğe ve 8 GB depolama alanına sahip olacağı bildiriliyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Fossil Gen 6 saat, 42 mm ve 44 mm stil ve boyutlarda satışa sunulacak. Eski Fossil Gen 5 akıllı saat ve diğer eski nesillerle pek çok benzerliği olduğu bildiriliyor. Ekran, 416 x 416 ekran çözünürlüğü ile hala 1,28 inç olarak ölçülüyor. Ayrıca 50 metreye kadar su geçirmezliğe sahip olduğu söyleniyor.

Fossil’e göre saatin “daha gelişmiş bir sağlık özelliğine” sahip olacağı bildiriliyor. Kan oksijen takibi için yeni bir SpO2 sensörü olacağı bildiriliyor. Sızdırılan görseller aynı zamanda uyku takibi, kalp atış hızı, yakılan kalori, adım sayacı ve kardiyo fitness seviyesi özelliklerini gösteren saat kadranını da gösteriyor.

Pil ömrünün de 24 saat olduğu söyleniyor ki bu da bir günü rahatlıkla çıkarmalıdır. Pil ömrünü uzatmak için bir dizi başka pil tasarrufu özelliği de olacaktır. Saatin arkasında da artık iki sürekli halka yer almayacak, bunun yerine yarım daire tasarımı tercih edilecek. Bunun sık sık soyulan halkaları çözüp çözmeyeceği belli değil. Arka taraf ayrıca yeni SpO2 sensörünü gösterir.

Fossil Gen 6 akıllı saat 299-329 € (~350-385 $) arasında satılacak ve 27 Eylül’den itibaren satışa sunulacağı bildiriliyor. ve 2022’nin ikinci yarısından itibaren mevcut cihazlar.

Fosil Gen 5 Carlyle