Silent Hill 2’nin PS5 versiyonu: Fragmanlar, ayrıntılar ve bilmeniz gereken her şey


Sonunda yeni Silent Hill oyunları yolda olduğundan, huzursuz rüyalar gören hayranlar nihayet biraz rahatlayabilir.

Bu uzun süredir devam eden seri, yüksek inişler ve çıkışlar gördü ve şimdi oyuncular, Silent Hill 2’nin yeniden çevrimi ile öne çıkanlardan birine geri dönecekler. Uzun bir süre söylentilerden sonra, sırada ne olduğunu nihayet kesin olarak biliyoruz. Orijinal oyunun hayranı da olsanız yeni meraklı da olsanız, Silent Hill 2’nin PS5 versiyonu hakkında bilmeniz gereken her şey burada – en azından şimdiye kadar.

Silent Hill 2 versiyonu nedir?

(İmaj kredisi: Konami)

Silent Hill 2 versiyonu, Team Silent tarafından geliştirilen ve Konami tarafından 2001 yılında PS2 için yayınlanan ve kısa bir süre sonra diğer platformlara taşınan orijinal Silent Hill 2’nin tam bir yeniden çalışmasıdır. Yeniden yapılanma, 19 Eylül 2022’de, Konami’nin serinin geleceğiyle ilgili ayrıntıları paylaştığı özel bir Silent Hill “Transmission” canlı yayınında duyuruldu.

Silent Hill 2, üç yıl önce hastalıktan vefat eden karısından kasabada onu beklediğine dair bir mektup alan baş karakter James Sunderland’ın Silent Hill’e seyahat ederken izlediği bir hayatta kalma-korku oyunudur. James geldiğinde, kasabayı yoğun bir sis ve garip olaylarla dolu bulur. Oh, ve kasaba halkının çoğunu katleden korkunç canavarlar.