Samsung’un yeni web uygulaması, bir iPhone’da Galaxy UI’yi tatmanızı sağlar. Buna iTest denir!


Çok ince olmayan bir adlandırma bir yana, iTest, Samsung’un iPhone kullanıcılarının Galaxy tadıyla Android’in tadına varmasına izin veren bir ortamdır.


Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda Samsung ve Apple arasındaki rekabetin tanıtıma ihtiyacı yok. İPhone’la alay eden reklamları, özellikle de iPhone X’in çentiğini hatırlıyor musunuz? Eh, şirket şimdi iPhone kullanıcılarının Galaxy yazılım deneyimini onlara Android ve OneUI kaplamasının tadına varmak amacıyla denemelerine olanak tanıyan özel bir web uygulamasını başlattı. Samsung onu çağırıyor iTest!


pocketnow itest başlığı samsung apple iphone 1

‘Diğer tarafı örnekleyebilmeye gerçekten çok yakınsınız’

itest.nz adresinden erişilebilen web uygulamasının Yeni Zelanda’da URL üzerinden reklamı yapıldığı görülüyor. Ancak, tüm dünyadaki kullanıcılar için erişilebilir. Bir iPhone kullanıcısıysanız, web uygulamasını yüklemek için taranabilen QR kodunu taramanızı isteyen bir istem göreceksiniz. Bu aşamayı geçtikten sonra, iPhone’unuzda simüle edilmiş bir One UI 3 deneyimi yaşayacaksınız, ana ekrandan başlayıp kamera özelliklerini ve bir dizi diğer UI öğesini keşfetmeye kadar.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ve dürüst olmak gerekirse, deneyim beklediğimden daha pürüzsüz. Uygulamalar arasında gezinebilir, temaları değiştirerek oynayabilir, Galaxy Store’a göz atabilir, aramaların ve bildirimlerin Samsung telefonlarda nasıl çalıştığını görebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Hatta Samsung kamera uygulamasında ve Galaxy telefon kullanıcılarının erişebileceği tüm araç ve püf noktalarında bir tur alacaksınız. Söylemeye gerek yok, iTest, Samsung’un iPhone kullanıcılarının Android’de ve özellikle de kendi Galaxy telefonlarında olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimlemelerini sağlama girişimidir.

pocketnow itest başlığı samsung apple iphone 2

Bununla birlikte, öncelikle iTest’in web uygulaması tabanlı bir simülasyondan başka bir şey olmadığı için birkaç sınırlama vardır. Örneğin, belirli uygulamaları açmaya çalıştığınızda açılış ekranıyla sınırlı kalacaksınız ve Samsung, iPhone kullanıcısına tüm bu uygulamaların aslında Android ekosisteminde de mevcut olduğuna dair güvence verdiği yer burasıdır. İşte bir arsız:

“Hangi sosyal uygulamayı kullanırsanız kullanın, Samsung’ta kullanabilirsiniz. Bu nedenle, eşofmanların dinlenmek için mi yoksa egzersiz için mi tasarlandığına dair bir arkadaşınızla tartışmanız, telefon değiştirdiğinizde bile kesintisiz olarak devam edebilir.

Kendinizi maceracı hissediyorsanız ve iTest simülatörünü bir Android telefonda açmaya çalışıyorsanız, şu mesajla karşılaşacaksınız – Bu deneyim, iPhone kullanıcıları için tasarlandı. Zaten Android kullanıyorsunuz.’ Ve bu mesajın altında sizi Samsung Galaxy S21 serisi telefonların satın alma sayfasına götüren bir bağlantı var – mevcut Android telefonunuzu bir kenara bırakıp yepyeni bir Samsung amiral gemisine bin dolar harcamanız umuduyla.

Amazon’da Samsung Galaxy S21’i görüntüleyin

Amazon’da Samsung Galaxy S21 Ultra’yı görüntüleyin