Samsung’un yeni Kendi Kendini Onarma Asistanı uygulamasının çalışmalarda olduğu bildiriliyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung’un yakın tarihli bir ticari marka başvurusu, yeni bir uygulama önerdi.
  • Self Repair Assistant adlı yeni uygulama, telefonlarını kendileri onarmak isteyen kullanıcılara yardımcı olabilir.
  • Samsung’un Galaxy cihazları için mevcut kendi kendine onarım programının bir parçası olarak gelir.

Ağustos ayında Samsung, iFixit ile işbirliği içinde Galaxy cihazları için kendi kendine onarım programını duyurdu. Galaxy S20, S21 ve Galaxy Tab S7+ gibi cihazları içeriyordu. Buna ek olarak, Samsung’un beraberinde “Kendi Kendini Onarma Asistanı” adlı bir uygulama getirdiği bildiriliyor.

SamMobile tarafından belirtildiği gibi, Samsung’un mevcut kendi kendine onarım programı için yaptığı yeni bir ticari marka başvurusu, çalışmalarda olduğu söylenen yeni uygulamaya bazı bilgiler verdi. Aynı zamanda, “mavi bir arka plan üzerinde stilize bir dişli çark ve anahtar” içeren aynı uygulama simgesini de içerir.

Yeni uygulamanın, “akıllı saatlerin, tabletlerin, cep telefonlarının ve kulaklıkların kendi kendine kurulumu ve kendi kendine bakımı için cep telefonları için bir bilgisayar uygulama yazılımı” olarak bir “Kendi Kendini Onarma Asistanı” olması bekleniyor. Uygulamanın birincil amacı, “kendi kendine kurulum ve kendi kendine onarımla ilgili danışmanlık ve bilgi hizmetleridir.”

Samsung-Kendi Kendini-Onarım-Asistan-uygulaması

(İmaj kredisi: SamMobile)

SamMobile raporu ayrıca, söz konusu uygulama devreye girerse, ipuçları, kılavuzlar ve düzeltme bilgileri için iFixit web sitesine gitme ihtiyacını ortadan kaldıracağını ima ediyor. Bunun yerine, güçlükten kurtulmak için bunları özel uygulamada bulabilirsiniz.