Samsung’un yeni Galaxy S22 Ultra, S serisini geleceğe taşımak için geçmişten bir Not alıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung, yeni Galaxy S22 Ultra’yı resmen duyurdu.
  • Telefon, One UI 4.1 (Android 12) ile çalışır ve yerleşik bir S Pen, 45 W hızlı şarj ve yükseltilmiş 108 MP dört kamera sistemine sahiptir.
  • Samsung, Galaxy S22 Ultra’yı dört nesle kadar işletim sistemi yükseltmesiyle destekliyor.
  • Galaxy S22 Ultra ön sipariş için mevcut ve 1 TB’a kadar dahili depolama ile Hayalet Siyah, Hayalet Beyaz, Yeşil ve Burgonya renklerinde geliyor.

Samsung, en yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S22 ve S22+’ı tamamladı ve onlara şirketin Galaxy Note serisinin manevi halefi olan yeni Galaxy S22 Ultra da katıldı.

Tasarım açısından S22 Ultra, kare köşeler, yuvarlak kenarlar ve büyük 6,8 inç QHD+ Dinamik AMOLED 2X ekranın hafif kıvrımıyla Galaxy Note 20 Ultra’yı örnek alıyor. Cihazın önü ve arkası, ekstra koruma için Ultra’ya özel Gorilla Glass Victus+ ile kaplıdır. Bununla birlikte, Samsung’un arkadaki kamera dizisi için soba tasarımını daha ince, entegre bir tasarım lehine kullandığını fark edeceksiniz, LG Velvet’ten farklı değil, ama birazdan daha fazlası.

Kaynak: Samsung (İmaj kredisi: Kaynak: Samsung)

Ekranın 1 Hz ile 120 Hz arasında değişen bir yenileme hızı vardır, böylece ihtiyacınız olduğunda her şey sorunsuz kalır. 240Hz dokunmatik örnekleme oranı, hızlı tepki sürelerine güvenen mobil oyuncular için ideal olan ihtiyaç duyduğunuz kadar hızlı yanıt vermesini sağlar. Ve parlak güneşli günlerle uğraşmak zorunda olan Seattle’da olmayan herkes için, ekran, gerektiğinde parlaklığı 1.750nit’lik zirveye çıkaran Vision Booster teknolojisine sahiptir.

Samsung Galaxy S22 Ultra Fantom Beyaz S Pen

Kaynak: Samsung (İmaj kredisi: Kaynak: Samsung)

Tabii ki, gösterinin yıldızı, ekranın altına gizlenmiş olarak gelen S Pen. Samsung, şirketin şimdiye kadarki en hızlı S Pen’i olduğunu ve Galaxy S21 Ultra ile karşılaştırıldığında %70 daha düşük gecikme süresine sahip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, bu telefon, özellikle kendi S Pen modeli ve S Pen Pro şeklinde isteğe bağlı bir kalemi tercih etti.

Kaynak: Samsung (İmaj kredisi: Kaynak: Samsung)

Galaxy S22 Ultra ile, Samsung’un “Ultra” telefonlarının temelini oluşturan gelişmiş 108 MP birincil sensöre sahip oluyorsunuz. Geçen yılki modelle aynı 2,4μm piksel boyutuna sahiptir, yani gelişmiş “Gece Çekimi” için bol miktarda ışık emebilmelidir. Samsung’un yeni Adaptive Pixel teknolojisi, piksel gruplu 12 MP görüntüyü tam 108 MP görüntüyle birleştirerek daha fazla ışık ve mümkün olduğunca çok ayrıntı içeren fotoğraflar çıkarıyor.