Samsung, yaklaşan bir güncellemede Galaxy S22’nin yavaşlamasını düzeltiyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung’un en iyi telefonlarının çoğundaki uygulama ve oyunların performansı, Oyun Optimizasyonu Hizmeti nedeniyle düşüyor.
  • Samsung, hizmeti değiştirmek ve kullanıcılara bu süreç üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için çalıştığını söylüyor.
  • Optimizasyon, telefonlar ısındığında gerçekleşir, bu nedenle kullanıcıların ne kadar kontrole sahip olacağı net değildir.

Yepyeni bir akıllı telefon, özellikle de Galaxy S22 Ultra gibi birinci sınıf bir akıllı telefon satın aldığınızda, uygulamalarınızdan ve oyunlarınızdan en iyi performansı beklersiniz. Çoğu zaman durum kesinlikle böyle olsa da, bu telefonlardaki Oyun Optimizasyon Hizmeti, telefon ısındığında performansının arka planda kalmasını sağlar.

Samsung’un Galaxy S22’yi yavaşlattığı bildiriliyor (yeni sekmede açılır) ve diğer birçok en iyi Samsung telefon (yeni sekmede açılır) bu hizmetle. Samsung, hizmetin yalnızca oyunları kısması gerektiğini iddia etmesine rağmen, 10.000’den fazla uygulama ve oyunun bir listesinin kısıtlandığı bulundu.