Samsung Gaming Hub kullanıma sunuldu — Akıllı TV’nizde bulut oyunları nasıl oynanır?


Samsung, bulut oyunlarını Akıllı TV’lerine getirme planını ilk olarak geçen yıl açıklamıştı. Şirket, Gaming Hub platformunu CES 2022’de resmi olarak duyurdu ve daha sonra belirli Smart TV’lerde kullanılabileceğini doğruladı. Önümüzdeki aylarda. Görünüşe göre Samsung, bulut Gaming Hub’ı tüm 2022 Smart TV modellerine yaydığını açıkladığında, an nihayet burada.


Samsung Oyun Merkezi nedir?

Samsung Gaming Hub, yüksek kaliteli oyunları doğrudan Smart TV’nizde oynamanıza izin veren bir uygulamadır. Oyun konsollarının veya başka herhangi bir cihazın katılımı yoktur. Bunun yerine, oyunları cihazınıza aktarırsınız. Oyunların tüm işlenmesi bir sunucuda gerçekleşir ve ardından oyun Samsung Smart TV’nize aktarılır. Elbette hizmetin çalışması için hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısı gerekir; aksi halde oyun akışı yapamazsınız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

AAA oyunları ve mevcut oldukları hizmeti takip etmek zor olduğundan, Samsung Gaming Hub, merkezi bir merkez görevi görür. merkez bu, kullanıcıların yalnızca tek bir uygulamadan birden çok oyun hizmetine erişmesine olanak tanır. Şu anda Samsung Gaming Hub, GeForce Now, Xbox Cloud Streaming, Google Stadia ve Utomik gibi bulut oyun hizmetlerini desteklemektedir. Şirket, Amazon’un bulut oyun hizmeti Luna’nın da çok yakında platformda yer alacağını söylüyor.

Akıllı Monitörde Samsung Gaming Hub

Samsung Gaming Hub, 2022 Akıllı Monitör Serisinde de desteklenir.

Kaynak: Samsung

Smart Gaming Hub’ı kullanmak için kullanıcıların bir oyun kumandasını Samsung Smart TV’leri ile eşleştirmeleri gerekir. Samsung, hizmetin “en popüler tüm oyun denetleyicilerini desteklediğini” söylüyor, bu nedenle etrafta bir PlayStation veya Xbox uyumlu oyun denetleyiciniz varsa, Samsung Gaming Hub ile eşleştirilebilir olmalıdır.

Samsung Gaming Hub, bulutta oyun sunmanın yanı sıra, kullanıcılara oyun oturumları sırasında katılım seçenekleri sağlamak için müzik ve akış hizmetlerini de entegre eder. Twitch, YouTube ve Spotify doğrudan Gaming Hub’da. Kullanıcıların yalnızca en sevdikleri oyunların öğreticilerini ve fragmanlarını izlemelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni ve gelecek oyunlar hakkında derlenmiş öneriler ve bilgiler almalarını da sağlar.

Gaming Hub, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için Samsung Smart TV’lerde bulunan teknolojiden de yararlanır. Samsung, TV’sinin gelişmiş hareket iyileştirmeleri, gecikmeyi azaltan teknolojisi, daha hızlı kod çözme ve optimize edilmiş arabellek kontrolünün gecikmeyi %30’a kadar azalttığını söylüyor. Ayrıca hizmet, oyunun renk doğruluğunu ve keskinliğini optimize etmek için 8K ve 4K yükseltmeyi de kullanır.


Smart TV’nizde bulut oyunları oynamak için Samsung Gaming Hub’ı nasıl kullanabilirsiniz?

Samsung Microsoft Xbox Oyun Merkezi

Kaynak: Samsung

Samsung Smart TV’nizde bulut oyunları oynamak için öncelikle uyumlu bir Smart TV’niz olduğundan emin olmanız gerekir. Şu anda Gaming Hub, yalnızca Samsung’un 2022 Smart TV serisini, Neo QLED 8K, Neo QLED 4K’yı ve QLED TV’lerinin geri kalanını desteklemektedir. 2022’den önce piyasaya sürülen bir Samsung TV’niz varsa Gaming Hub üzerinden oyun oynayamazsınız. Ancak Gaming Hub’ın 2022 Akıllı Monitör Serisini de desteklediğini belirtmekte fayda var.

Ardından, Smart TV’nizi en son sürüme güncellemeniz gerekecektir. En son güncellemeyi Samsung TV’nize yüklemek için Ayarlar → Destek’e gidin ve ardından Yazılım Güncelleme’yi seçin. TV’nizi güncelledikten sonra, Samsung Gaming Hub uygulaması otomatik olarak TV’nize yüklenmelidir. Güncellemeden sonra Samsung Smart TV’nizde Gaming Hub uygulamasını görmüyorsanız, hizmetin bölgenizde mevcut olduğundan emin olun. Şu anda Samsung Gaming Hub ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Kore ve Brezilya’da mevcuttur.

Ardından, oyun kumandanızı akıllı TV’nize bağlamanız gerekir. Oyun kumandasını Samsung Smart TV’nizle eşleştirmek için kumandayı eşleştirme moduna getirin ve ardından TV’nizde Ayarlar → Bağlantı → Harici Cihaz Yöneticisi → Giriş Cihazı Yöneticisi → Bluetooth Cihaz Listesi’ne gidin ve kumandanızı seçin.

Artık tek yapmanız gereken Smart TV’nizdeki Gaming Hub’ı çalıştırmak. Bluetooth denetleyicinizi TV ile başarılı bir şekilde eşleştirdiyseniz, onu Gaming Hub’da gezinmek için kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir oyuna tıklamanız yeterlidir ve oyun Samsung Smart TV’nizde yayınlanmaya başlayacaktır. Tabii ki, oyun oynamak için ilgili servise abone olmanız gerekecek.

Cloud Gaming, cihazınızda indirmeden oyun oynamanın kolay bir yoludur. Gaming Hub ile Samsung, yalnızca bir internet bağlantısı ve uyumlu bir kumanda kullanarak akıllı TV’nizde AAA oyunları oynatmayı kolaylaştırıyor. Samsung Smart TV’nizde Gaming Hub’ı denediniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümündeki deneyiminiz hakkında bize bilgi verin!