Samsung, Gaming Hub ile daha fazla insanı oyuncu yapmaya çalışıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung, Perşembe günü Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) Samsung Gaming Hub’ın arkasındaki hedefleri tartışmak için sponsorlu bir konuşma yaptı.
  • En az 2022 Samsung akıllı TV’ye gelecek olan hizmet, oyun oynamaya giriş engelini aşmayı ve daha fazla insanın oynamasını sağlamayı umuyor.
  • Ekip, ele almayı umduğu gecikme sorunları ve keşfedilebilirlik nedeniyle insanların bulut oyunlarına girme konusunda hâlâ isteksiz olduğunu belirtti.

Samsung, yakın zamanda duyurulan Samsung Gaming Hub ile bulut oyun akışını benimseyen ilk şirket olmaktan çok uzak. Ayrıca, bulması zor bir konsol satın alma veya bir bilgisayar toplama zorluğuyla uğraşmak istemeyen daha fazla kişiye oyun getirmek isteyen ilk şirket de değil. Ancak Samsung Gaming Hub, birçoğunun henüz yapmadığı bir şey yapıyor: kendini akıllı TV’lerde kolayca kullanılabilir hale getirmek.

Şirket, Perşembe günü Oyun Geliştirici Konferansı’nda (GDC) Samsung Gaming Hub’ın arkasındaki düşünce sürecini ve hizmetle ilgili hedeflerini tartışmak için sponsorlu bir konuşmaya ev sahipliği yaptı. Google Stadia gibi hepsi bir arada, tescilli bir hizmet olmasa da, Samsung akıllı TV’leri olan kullanıcıların oyunları bulmasını ve kolayca başlatmasını kolaylaştırmaya çalışıyor.