Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 ile uygulamalı


Harika yeni Samsung katlanır telefonlar bugün duyuruluyor ve geçen hafta onları biraz denedik bile. Yeni telefonlarla sadece yaklaşık bir saatimiz vardı, bu yüzden bunun derinlemesine bir inceleme olmasını beklemeyin, ancak yeni cihazlarla ilgili bazı ilk izlenimleri paylaşmak yine de eğlenceli.


Bu arada, 11 Ağustos’tan 31 Ağustos’a kadar New York City bölgesindeyseniz, Samsung Unpacked Experience sergisine gidebilir ve bu yeni cihazlarla kendiniz oynayabilirsiniz. Konum 60 Tenth Ave, New York, NY 10014, 14th St köşesinde. Samsung 837 mağazasından bir blok ötede.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni Z Fold 4, Z Flip 4, Galaxy Watch 5 ve yeni kulaklıkları çalışırken görebileceğiniz ve deneyebileceğiniz her türlü ilginç sergi alanı var.


Uygulamalı video

Samsung Galaxy Z Katlama 4

Elinizde, Galaxy Z Fold 4 ile geçen yılki Z Fold 3 arasındaki farkı anlamakta çok zorlanacaksınız. Bu esas olarak bir özellik artışı, ancak boyutlar çok az değişti. Z Fold 3’e kıyasla Z Fold 4’te güncellenmiş bir Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciye, daha fazla RAM/Depolama seçeneğine ve daha iyi bir kamera dizisine sahip olacaksınız.

Samsung Z Katlama 4

Kaynak: Pocketnow

Açıldığında, ortadaki ekran kırışıklığı Fold 3’tekinden daha az fark ediliyor gibi görünüyor, ancak ışığı tam doğru açıyla açarsanız yine de görebilirsiniz. Doğru bir karşılaştırma için tam incelemeyi beklememiz gerekecek. Bununla birlikte, yeni ekran 120Hz uyarlanabilir yenileme hızıyla daha parlak ve daha duyarlı olmalıdır.

Samsung Z Fold 4 kamera vizörü

Kaynak: Pocketnow

Arkadaki 3 kamera dizisi, Z Katlama 4’te bazı iyileştirmeler gördü. Ana lens artık 50Mp sensöre sahip ve telefoto 3x’e yükseltildi ve şimdi 30x dijital yakınlaştırma özelliklerine sahip.

Samsung Z Fold 4 ön kamera

Kaynak: Pocketnow

Katlanmamış ön kamera da şimdi daha iyi olmalı, ancak bunu derinlemesine test etmek için henüz fazla zamanımız olmadı.

S-Kalem kutusu

Kaynak: Pocketnow

Z Fold 4 için bu kılıfı beğendik. Arkasında Samsung S-Pen’i tutan büyük çıkıntılı bir tümsek var, ancak bu küçük parça çıkarılabilir ve destek ayağı olan başka bir parçayla değiştirilebilir. Kasa yine de parmak izi yağına eğilimli görünüyor. Ve evet, Z Fold 4 hala S-Pen’i destekliyor ve hayır, bunun için yerleşik bir silosu yok.

Z Fold 4 güzel, dayanıklı ve çok kullanışlı olsa da, ilk izlenimim şu ki zaten mutlu bir Z Fold 3 kullanıcısıysanız, Z Fold 4’teki oldukça küçük iyileştirmelerden muhtemelen fazla ilgi görmeyeceksiniz. Ekranda parmak izi tarayıcı yok, S-Pen hala yerleşik değil ve dizide hala dört yerine yalnızca 3 kamera odak uzaklığı var. Öte yandan, bir sonraki büyük katlanır telefonu bekliyorsanız, bu sizin için olabilir.

Samsung Galaxy Z Flip 4

Z Fold 4 gibi, Galaxy Z Flip 4 de geçen yılki Z Flip 3’e çok benziyor. Elde neredeyse aynı hissi veriyor. Z Flip 4 mü yoksa Z Flip 3 mü olduğunu anlamak için Ayarlar -> Hakkında sayfasına gitmeniz gerekebilir. Yine de Flip 4, daha kompakt bir şey isteyenler için harika bir katlanır telefon olacak. muazzam Z Fold 4 ve geleneksel siyah levha akıllı telefonlardan bile daha kompakt. Flip 4 ve Z Flip 3 arasındaki büyük farklar, %65 daha parlak ana sensör, Snapdragon 8+ Gen 1 SoC ve 3.700 mAh pildir.

Z Flip 4 ile ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri, Ismarlama Sürümün özelleştirme seçenekleridir. Z Flip 4’teki iki cam arka plaka, çok çeşitli renklerden seçilebilir. Bu, Z Flip 3 ile de mümkün olduğu için yeni değil, ancak NYC’deki Samsung Unpacked Experience’ta, seçtiğiniz renk kombinasyonuna göre renkli arka plakaları değiştiren bir robot kol gördük. Burada yeni olan bir şey, artık aralarından seçim yapabileceğiniz daha geniş bir renk yelpazesinin olmasıdır.

Galaxy Z Flip 4 kılıf

Kaynak: Pocketnow

Katlanır telefonlar için koruyucu kılıflar oldukça karmaşık hale geliyor. Yirmi yıl önce, telefonlar, ekranı/tuş takımını, arka kısmı koruyucu kapak olurken iç kısmı daha kırılgan bileşenlere ev sahipliği yapacak şekilde dışarı çevirecek bir menteşe ile tasarlandı. Bu nedenle, kullanılmadığında kapalı ve korumalı tutar ve gerektiğinde ekranı ve tuş takımını kullanmak için çevirerek açarsınız. Ne yazık ki, bu fikir Z Flip’te henüz gerçek değil. Daha sağlam, düşmeye karşı dayanıklı, özelleştirilebilir bir dış kabuk ve içinde katlanır bir dokunmatik ekran oldukça hoş olurdu.

Z Flip 4’teki menteşe, Z Flip 3’teki kadar sağlamdır. Selfie’ler veya grup fotoğrafları için telefonun yarısını stand olarak kullanmak istiyorsanız, yerinde tutmak için çok fazla sürtünme vardır. Çok belirgin değil ama Z Flip 4’te yeni olan bir şey de bu menteşenin Z Flip 3’tekinden daha ince olması.

Z Flip 4, Z Flip 3’e kıyasla çok az göze çarpan dış farka sahip olmasına rağmen, yine de güzel bir kompakt katlanır telefon. Dürüst olmak gerekirse, çok daha cep dostu olduğu için Z Flip’i daha büyük Z Fold’a karşı taşırdık. Yirmi yıl önce küçük telefonların çok popüler olduğu bir zaman vardı. Bugün, büyük ekranlar kullanıcı deneyimi için çok önemlidir çünkü yazılımlar bu şekilde tasarlanmıştır. Z Flip, modern yazılımlar için yeterince büyük bir ekrana ve kolay taşınabilirlik için çok daha küçük olan daraltılmış bir form faktörüne sahip olma söz konusu olduğunda, her iki dünyanın en iyilerini bir araya getirmenin yenilikçi bir yolunu sunar.

Genel olarak, hem Z Katlama 4 hem de Z Flip 4, müşterilere ekstra büyük katlanır ekran veya ekstra küçük taşınabilir form faktörü arasında iyi bir seçim sunuyor.