Samsung Galaxy Z Fold 4 suya dayanıklı mı?


Samsung Galaxy Z Fold 4 suya dayanıklı mı?

Evet, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Fold 3 ile aynı IPX8 su geçirmezlik derecesine sahip. Samsung ayrıca, bu derecelendirmenin plajda veya havuzda güvenliği garanti etmediğini de tavsiye eder.

Samsung su geçirmezlik konusunda katlanmadı

Geçmişte katlanabilir telefonlar, pahalı ve kırılgan olmanın tehlikeli bir bileşimiydi. Bu yüzden, Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3’ün çoğu ana akım telefon kadar suya dayanıklı olduğunu öğrendiğimizde rahatladık. Şimdi, halefleri Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ün de onaylanmış IPX8 su geçirmezlik derecesi var.

IP derecelendirmelerine aşina değilseniz, IPX8, telefonun resmi toz direncine (X) sahip olmadığı, ancak ikinci en yüksek su direnci derecesi olan 8’e sahip olduğu anlamına gelir; zarar. Özellikle, Samsung, “1,5 metreye kadar suya daldırılabileceğini” söylüyor. [4.9 feet] 30 dakikaya kadar tatlı su.”

Galaxy Z Fold 4 suya dayanıklı olsa da, IP derecesi yüksek basınçlı sıçramalara, klorlu suya veya aşırı sıcaklıklara karşı korumayı garanti etmez.

Sığ suda Samsung Galaxy Z Fold 3

(İmaj kredisi: Nick Sutrich / Android Central)

Samsung, Z Fold 3’ü duyurduğunda, katlanabilir telefonun “toz ve diğer parçacıkları iten ve cihazların dayanıklılığını ve sorunsuz kullanıcı deneyimlerini koruyan” kısa kıllara sahip “gelişmiş Sweeper teknolojisini” nasıl kullandığını açıkladı.