Samsung Galaxy Watch 5 Pro ve Samsung Galaxy Watch 4 Classic karşılaştırması


Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Samsung Galaxy Watch, adına bir Pro eki eklenmiş olarak internette dolaşıyordu ve bunun nedenini Samsung’un 10 Ağustos 2022’deki Galaxy Unpacked etkinliğinde öğrendik. Koreli OEM, yeni piyasaya sürülen katlanabilir ürünler olan Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Samsung Galaxy Z Flip 4’ün yanı sıra giyilebilir ürün serisi Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro’ya yeni eklemeler yaptı. Watch 5, selefine göre yinelemeli bir yükseltme olsa da, Watch 5 Pro, Samsung’un daha önce ele almadığı bir kategoriye girdiğini gören Garmin’e karşı bir harekettir. Ancak değişiklik, daha spor odaklı bir görünüm ve his için Galaxy Watch 4 Classic’in inceliklerinden vazgeçmek anlamına geliyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Şimdi, en üst düzey donanım artık dönen bir çerçeveye sahip değil ve onu olmazsa olmaz olarak gören denklemin bir parçasıysanız, geçen yılın modelinin bu yılın en iyi giyilebilir modeline kıyasla nasıl olduğunu merak edebilirsiniz. SAMSUNG. Bu nedenle, bu makale, ikisinden hangisinin giyilebilir olduğunu görmek için 449 $ ‘lık Galaxy Watch 5 Pro’yu 349 $’ dan başlayan Galaxy Watch 4 Classic ile karşılaştırıyor.

Siyah Titanyum Samsung Galaxy Watch 5 Pro Ürün Resmi

Samsung Galaksi İzle 5 Pro

Pil ömrü konusunda endişelenmeden aktivite seviyelerinizi takip edebilmenizi sağlayacak, fitness odaklı bir akıllı giyilebilir cihaza mı ihtiyacınız var? Galaxy Watch 5 Pro, birçok yeni özelliğe ve zorlu yaşam tarzına yönelik bir tasarıma sahiptir, bu da onu açık hava etkinlikleri için dikkate almaya değer kılar.

Samsung Galaxy İzle 4 Klasik

Samsung Galaxy İzle 4 Klasik

Galaxy Watch 4 Classic, göründüğünden fazlasını yapan, geleneksel görünümlü bir saate sahip olmak isteyenler için ideal bir cihazdır. Android kullanıcıları için en iyi akıllı saatlerden biridir.

Tasarım ve Sergileme

Galaxy Watch 5 Pro ve Galaxy Watch 4 Classic teknik özelliklerini yan yana koyarsanız birçok benzerlik göreceksiniz. Yine de, iki giyilebilir cihazın boyutları arasındaki yakınlığa bakılmaksızın tasarımları bu listede yer almıyor.

Galaxy Watch 4 Classic, 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki kasa boyutunda sunulurken Galaxy Watch 5 Pro, tek bir 45 mm kasa seçeneğine sahiptir.

Daha yeni model, daha önce de belirtildiği gibi, kapasitif bir çerçeve lehine döner çerçeveden vazgeçiyor. Ancak fitness odaklı pazarlamasını görünce karar bana mantıklı geliyor. Giyilebilir cihazın ekranı bile gömülüdür, yani daha derinde, kayaların ve diğer tehlikelerin herhangi bir hasara neden olmasını zorlaştırır. Ve bazıları bunu başarırsa, yeni Safir Kristal malzeme büyük çizikleri uzak tutacaktır.

Galaxy Watch 4 Classic ayrıca ortaya çıkan fiziksel çerçeve nedeniyle hafif işlemeli bir görünüme sahiptir, ancak Sapphire kadar iyi dayanmayabilecek daha eski Corning Gorilla Glass DX çözümüne sahiptir. Tasarımlarda göze çarpan bir diğer değişiklik ise kasa malzemesi. Galaxy Watch 4 Classic, Paslanmaz Çelik kullanırken Galaxy Watch 5 Pro, bazı durumlarda daha dayanıklı olabilen daha hafif bir malzeme olan Titanyum’u tercih ediyor.

Bu unsurların görsel farklılıkları dışında, iki giyilebilir cihaz oldukça benzer. 1,36 inç ekrana sahiptirler — daha küçük olan 42 mm Classic, 1,19 inç ekrana sahiptir — ve bir IP68 derecesine ve 5ATM ve MIL-STD-810 derecesi gibi diğer çevre koruma sertifikalarına sahiptir (Watch 5 serisi, 810H derecesine göre gelişmiştir). Watch 4 serisinde 810G). Yine de aynı 20 mm bant desteği ve tescilli disk tabanlı kablosuz şarj var [the newer generation has some improvements].

Sağlık ve Yazılım Özellikleri

Galaxy Watch 5 Pro Yaşam Tarzı Görüntüsü

Kaynak: Samsung

İki cihazın sağlık ve zindelik özellikleri birçok donanımı paylaşıyor. Yine de Galaxy Watch 5 Pro, kızılötesi tabanlı vücut sıcaklığı sensörünün ve daha büyük BioActive sensörünün ek avantajlarına sahiptir. Samsung, Watch 5 Pro’daki yeni kıvrımlı arka panel ve daha büyük boyutlu 3’ü 1 arada sensör ile giyilebilir cihazın Kan-Oksijen izleme, Vücut Bileşimi analizi ve daha fazlasını gerçekleştirirken daha doğru sonuçlar sağlayabileceğini söylüyor.

Bununla birlikte, sağlıklı yaşam yönünün dilek listenizde o kadar da öncelikli olmadığını varsayalım. Bu durumda, Galaxy Watch 4 Classic, daha yeni sıcaklık sensörü dışında her şeyle birlikte geldiği için gayet iyi durumda olacaktır. Samsung’un en son modellerin yanında giyilebilir ürünler sunması da akılda tutulması gereken bir şey.

Galaxy Watch 5 Pro 26 Ağustos’ta kullanıma sunulduğunda, üzerinde çalışan Wear OS 3.5 tabanlı OneUI Watch 4.5 yazılımı Galaxy Watch 4 Classic’e benzer olmalıdır. Ancak Pro, bir iz üzerinde attığınız adımların izini sürebilen GPX dosyaları ve Trackback desteği gibi, damlama yapmayabilecek bazı eklemeler içerir.

Performans ve Batarya

Samsung Exynos w290 5nm çip

Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 karşılaştırmamda yazdığım gibi, işlemci herhangi bir değişiklik veya yükseltme görmüyor; Bu, Galaxy Watch 4 Classic’teki Exynos W920’nin daha yeni Galaxy Watch 5 Pro’ya da güç verdiği anlamına gelir. Bu nedenle, uygulamalar, bildirimler ve veri sağlayan çeşitli kutucuklar arasında geçiş aynı kalmalıdır. Classic’in çerçeve tabanlı hareketleri muhtemelen daha sorunsuz ve kullanımı keyifli olacak.

Galaxy Watch 5 Pro'nun kalınlığını gösteren bir görsel

Kaynak: Pocketnow Videosu

Bununla birlikte, performans ve ekranlar arasında geçiş aynı kalırken, Watch 5 Pro, pil ömründe herhangi bir kullanıcının deneyimini olumlu yönde etkileyecek muazzam bir artışa sahiptir. Samsung, yeni giyilebilir cihazın, çıkarmanız gerekmeden önce tek bir şarjla 80 saat çalışabileceğini iddia ediyor. Sadece bu da değil, yeni daha hızlı kablosuz şarj desteği bile var. Galaxy Watch 4 Classic, 40 saatlik dayanıklılıktan bahsetti, ancak şarj hızları daha yavaştı.

Karar

saat tutucularına yerleştirilmiş çoklu galaxy watch 5 pro

Kaynak: Pocketnow Videosu

Bununla birlikte, iki giyilebilir cihaz arasında seçim yapma kararına varıyoruz. Galaxy Watch 5 Pro, onu piyasadaki 800 $’lık Garmin giyilebilir cihazlara göre daha iyi yapan bazı yeni özelliklere sahiptir. Bu noktada rekabete dayanıp dayanmayacağı bilinmiyor. Yine de, daha büyük bir bataryası ve sağlam bir yönü var, bu da onu mükemmel bir giyilebilir hale getiriyor. 449 dolardan gelmesi de olumlu – planlanan rekabet maliyetlerinin neredeyse yarısı.

Öte yandan Galaxy Watch 4 Classic’in farklı bir tüketici tipi için olduğuna inanıyorum. Zamanını vahşi doğada değil, beton yapı içinde geçirenler için.

Bu nedenle, kondisyon ölçümlerinizin en son donanımdan gelmemesine rağmen yine de yeterince iyi olması konusunda bir sorununuz yoksa ve daha yavaş şarj etmeyi dert etmiyorsanız, Galaxy Watch 4 Classic 2022’de hala harika bir satın almadır. Özellikle arazi yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız, giyilebilir cihazınızdan daha fazlasını elde etmek için Watch 5 Pro, satın almayı düşünebileceğiniz pil ömrüne ve ekstra yazılım tabanlı rahatlığa sahiptir.

Bu sefer akıllı telefonunuzla hangi Galaxy Watch’ı eşleştireceksiniz? Aşağıda bir yorum ile bize bildirin.