Samsung Galaxy Watch 5 için ne kadar harcamak istiyorsunuz?


Samsung Galaxy Watch 5 serisinin, Ağustos ayındaki bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir cihazlar Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 ile birlikte piyasaya sürüleceği söyleniyor. Galaxy Watch 5 serisinin standart Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro olmak üzere iki modelden oluşacağı bildiriliyor.


Yeni akıllı saat serisi, “Klasik” serisini ortadan kaldıracak ve adlandırma şemasını basitleştirecek. yeni cıvıldamak itibaren Roland Quandt birkaç ay içinde görmeyi bekleyebileceğimiz yaklaşan boyutları, fiyatları ve farklı modelleri onaylıyor. Sızdırılan bilgilere göre Galaxy Watch 5, Bluetooth ve LTE ile 40 ve 44 mm varyantlarında satışa sunulacak.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

40 mm boyutundaki Galaxy Watch 5 Pembe Altın, Gri ve Gümüş renklerde sunulurken, 44 mm varyantının Mavi, Gri ve Gümüş renklerde geleceği bildiriliyor. Galaxy Watch 5 Pro, Bluetooth ve LTE ile tek bir 45 mm boyutunda sunulacak ve Siyah ve Titanyum olarak gelecek.

Quandt Euro cinsinden iddia edilen fiyatları da ortaya çıkardı ve bu şok edici bir sürpriz olabilir. Yaklaşan Samsung Galaxy Watch 5, geçen yılki Galaxy Watch 4 serisinden en az 30 € daha pahalı olacak. Galaxy Watch 5 Pro daha da pahalıya mal olacak ve LTE modelinin size 540 € (~ 560 $) kadar mal olacağı söyleniyor.

modeli

Boyut

varyant

Fiyat

galaksi izle 5

40mm

Bluetooth

300 €

galaksi izle 5

40mm

LTE

350 €

galaksi izle 5

44mm

Bluetooth

350€

galaksi izle 5

44mm

LTE

400€

Galaksi İzle 5 Pro

45mm

Bluetooth

€490

Galaksi İzle 5 Pro

45mm

LTE

540€

Daha yüksek fiyatlar daha yüksek beklentiler gerektirir

Bir kumaş yüzeye yerleştirilmiş Galaxy Watch 4 ve Apple Watch Series 7

Kaynak: Pocketnow için Aryan Suren

40 mm, Galaxy Watch 4, Bluetooth sürümü 270 Euro’ya mal olurken, LTE modeli piyasaya sürüldüğünde 320 Euro’ya satılıyordu. Ucuz değildi, ancak Apple Watch ile karşılaştırıldığında rekabetçiydi. Enflasyon ve küresel olaylar göz önüne alındığında, 30€ ve 50€’luk fiyat artışları beklenmedik değil. Ancak pek çok kişi Apple dışı cihazlara bu kadar para harcamaya istekli değil ve kullanıcıları fazladan harcama yapmaya ikna etmek zor olacak.

Sonuç olarak, kullanıcıların Galaxy Watch 5 serisi ile ilgili beklentileri çok daha yüksek olacaktır. Yeni nesil Galaxy akıllı saatlerin, Apple Watch ile yarışan bir pil ömrüne sahip olması ve daha iyi ve daha doğru ölçümler için sağlık özelliklerinin iyileştirilmesi gerekiyor.

Karşılaştırma için, Apple Watch Series 6, tek bir şarjla kabaca iki ila üç gün dayanır ve bu, yeni Android alternatiflerinde görmeyi beklediğim bir şey. En az 2 günlük pil ömrü sunmak çok önemlidir ve olmazsa olmazdır.

Aryan, Galaxy Watch 4’ü kullandıktan sonra neden Apple Watch’a geri döndüğü hakkında koca bir makale yazdı.

Başlangıçta, Bluetooth sürümü Galaxy Watch 5 Pro’yu satın almayı planladım, ancak yeni, önemli ölçüde artan fiyatlar birçok şeyi değiştirdi. Tek bir şarjla iki gün bir yana, neredeyse bir gün dayanabilen bir akıllı saate yaklaşık 500 € (~ 530 $) harcamak, paramı harcamak istediğim bir şey değil. Sızıntı doğru çıkarsa, Samsung’un Galaxy Watch 5 Pro’yu satmakta zorlandığını şimdiden görebilirim, ancak daha büyük bir pil kapasitesi ve hızlı şarj desteği ile geleceği söylentilerini akılda tutmakta fayda var.

Hızlı şarj çağın olmazsa olmazı ve Galaxy Watch 5 serisi sadece 30 dakikada şarj edilebilse bile pek çok kullanıcıya hitap etmeye yetmeyecek. Hızlı şarj inanılmaz ve çok kullanışlı, ancak kullanıcıların cihazı doldurmak için her gün saati çıkarmalarını istemek, ben de dahil olmak üzere pek çok kişinin katlanmaya istekli olduğu bir şey değil.

Yeni akıllı saatlerin çekici olması ve Apple Watch Series 7 ile doğrudan rekabet edebilecek benzersiz özellikler sunması için en az 2 günlük pil ömrüne sahip olması gerekiyor. Hepsi bu kadar değil; ayrıca daha iyi bir yapı kalitesi, daha akıcı animasyonlar ve daha iyi bağlantı görmek istiyoruz.

Sızdırılan Galaxy Watch 5 serisi fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Galaxy Watch 5 veya Galaxy Watch 5 Pro almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin!

 • Samsung Galaksi İzle 4

  Sağlık ve fitness aktivitelerinizi izlemek istiyorsanız Galaxy Watch 4 en iyi yol arkadaşınızdır. Piyasadaki en özelleştirilebilir akıllı saatlerden biridir ve odaklanmanızı sağlayacak mükemmel özelliklere sahiptir.

 • Samsung Galaxy İzle 4 Klasik 43

  Samsung Galaxy İzle 4 Klasik

  Galaxy Watch 4 Classic, göründüğünden fazlasını yapan, geleneksel görünümlü bir saate sahip olmak isteyenler için ideal bir cihazdır. Android kullanıcıları için en iyi akıllı saatlerden biridir.

 • Apple Watch Serisi 7

  41 mm ve 45 mm modelleri mevcuttur ve GPS ve hücresel versiyonları vardır. Cep telefonu, dışarıdayken arama yapmak isteyenler ve internete bağlanıp cihazlarından uzaktayken arama yapmak isteyenler için en iyi şekilde önerilir.